Honor vyrábí i chytré televize. První Honor Vision běží na systému HarmonyOS

Pouhý den po uvedení nové univerzální chytré platformy Harmony OS představuje dceřiná značka čínského Huawei první zařízení, které ji bude používat. Honor Vision je chytrá televize vybavená čipsetem Honghu 818, vysouvací kamerou s podporou umělé inteligence a také Wi-Fi.

Klepněte pro větší obrázek
Chytrá televize s vysouvací kamerkou komunikující s jinými zařízeními – to je nový Honor Vision

Televizor Honor Vision se má do budoucna stát centrem chytré domácnosti –nebude sloužit jen k zobrazování informací a zábavě, ale také ke sdílení dat, řízení systému chytré domácnosti a ovládání dalších spotřebičů. Honor představil rovnou dvě varianty – obě mají 55palcový 4K HDR displej v bezrámečkovém provedení s 94% využitím plochy panelem. Celokovový rám má šířku pouze 6,9 mm.

Trojice chytrých čipů

Televizor v sobě obsahuje moderní komponenty z vlastní dílny Huawei. Čipset Honghu 818 v sobě obsahuje 7 pokročilých technologií na zpracování obrazu. Vylepšuje a optimalizuje rozlišení obrazu a kontrast barev pomocí několika algoritmů. Procesor s osmi jádry dokáže zpracovat složitější obrazy na velkých obrazovkách a zároveň spouštět další úlohy.

Klepněte pro větší obrázek
Televizor se pomocí platformy HiLink může stát centrem chytré domácnosti

Chytrá vysouvací pop-up AI kamera obsahuje čipset HiSilicon Hi3516DV300 s neurální procesorovou jednotkou (NPU) a je schopná rozpoznávat obličeje nebo detekovat polohu. Dokáže se naklánět dolů o 10 stupňů a pokud se zrovna nepoužívá, automaticky se schová za obrazovku.

Třetí čipset HiSilicon Hi1103 má starosti připojení přes Wi-Fi. Podporuje šířku pásma 160 MHz s rychlostí stahování až 1,7 Gbit/s vhodné pro plynulé streamování 4K videa a také duální frekvence 2,4 a 5 GHz. K řízení chytré domácnosti poslouží ekosystém HiLink, do kterého se budou moci zapojit i výrobci zařízení jiných značek než Huawei a Honor.

Zatím jen pro Čínu

Funkce Honor Magic Link umožní používat smartphone nebo tablet k vyhledávání programů, úpravám nastavení a dalším úkonům. Obsah z telefonů Huawei/Honor bude možné přenášet na televizor pouhým přiblížením se NFC modulů, bez nutnosti instalovat provazující aplikaci. Při sledování videa, prohlížení obrázků nebo hraní her bude možné plynule přepínat mezi režimem Miracast a DLNA.

Klepněte pro větší obrázek
Chytrý televizor Honor Vision by zatím v Evropě neměl moc smysl – bude totiž plný čínského obsahu

Chytrá televize Honor Vision je určena zatím pouze pro domácí čínský trh, kde se prodává za cenu od 3 799 jüanů (cca 12 500 Kč bez daně). Vylepšená varianta pro stojí 4 799 jüanů, v přepočtu tedy asi o tři tisíce korun víc. Globální dostupnost novinky nebyla potvrzena.

Diskuze (3) Další článek: Jak fotí Honor 20 Pro

Témata článku: Honor, Čína, Chytrá domácnost, Harmony OS, Chytrý displej, Chytré věci, Multimédia, Wi-Fi, HiLink, NPU, Evropa, Chytrá televize, Televizor, Vision +, Čipset, Domácnost, Honor Vision, Huawei a Honor


Určitě si přečtěte

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

** Oficiální podpora Samsung Pay v Česku je zatím nedohlednu ** Ukážeme vám postup, které vám umožní již nyní platit hodinkami od Samsungu bezkontaktně i v ČR! ** Budete muset sáhnout po kartě Curve a upravit software hodinek

Martin Chroust | 166