Horká novinka: Můj Oskar, váš mobilní email

Oskar jako jediný operátor u nás dosud neměl mobilní e-mail, tedy možnost zaslat e-mail přímo z mobilního telefonu pomocí SMS a používat mobilní e-mailovou adresu. Dnes však již tato služba neoficálně běží.
Horká novinka: Můj Oskar, váš mobilní email
Oskar jako jediný operátor u nás dosud neměl mobilní e-mail, tedy možnost zaslat e-mail přímo z mobilního telefonu pomocí SMS a používat mobilní e-mailovou adresu. Dnes však již tuto službu testuje a brzy ji určitě spustí.

V jedné konferenci o mobilech a věcí okolo GSM se objevila velmi zajímavá zpráva – Oskarovi funguje mobilní e-mail! Účastníci konference začali notně experimentovat a zjistili, že mobilní e-mailu u Oskara je před dokončením a téměř funguje. Samozřejmě jsme se ihned informovali na tiskovém oddělení Oskara, kde nám byla tato skutečnost vyvrácena. Oficiálně tedy mobilní e-mail Oskar nemá, ale přesto jej už můžete s jistými omezeními používat.

Můj Oskar

Tato novinka se pravděpodobně bude jmenovat Můj Oskar a nabídne vám mimo jiné tolik očekávaný mobilní e-mail. Služba Můj Oskar bude provozována na adrese mujoskar.cz. V době psaní tohoto článku už byla zaregistrovaná na společnost Český Mobil. Zprávy z mobilní e-mailové adresy budou pravděpodobně chodit z adresy nick@mujoskar.cz (jméno může obsahovat 4 až 32 znaků).

Oskarův e-mail už nyní nabízí rozdělit došlou e-mailovou zprávu do dvou textovek. V budoucnu však tato funkce bude s největší pravděpodobností vylepšena. Pokud příchozí zpráva obsahuje diakritiku, tak ji systém automaticky odstraní a na váš telefon přijde již zpráva bez diakritiky.

Každá došlá e-mailová zpráva obsahuje adresu odesílatele, předmět zprávy a její text. Podle neoficiálních informací bude Oskarův e-mail podporovat také funkci odpovědět (reply), podobně jak je tomu u společnosti EuroTel. Pokud vám tedy přijde nějaký e-mail a vy zvolíte možnost odpovědět, tak vaše odpověď bude odeslána původnímu odesilateli.

Mobilní e-mail už nyní

Ačkoliv víme, jak si mobilní e-mail zaregistrovat a jak je používat, necháme si návod pro sebe. Nebylo by vůči Oskarovi fér, abychom tyto údaje zveřejnili. Před oficiálním spuštěním služby se navíc všechno může změnit, v současné době probíhá pravděpodobně jen testovací provoz. Navíc nejsou stanoveny poplatky za používání služby, a navíc, jak jsem už psal, Oskar mlčí a datum spuštění nechce prozradit.

Takže jen stručně: aktivace e-mailové adresy je otázka několika málo vteřin a lze ji provést pouhým zasláním SMS. Pokud náhodou již adresa, kterou si chcete aktivovat, existuje, tak vám to systém oznámí a nabídne vám nejbližší podobnou e-mailovou adresu. Jestliže vás vaše stávající adresa omrzí, tak si ji můžete během okamžiku změnit na jinou (také pomocí zaslání SMS). Dle nám dostupných informací to vypadá, že Oskar přijde s nejvyspělejším a uživatelsky nejpřívětivějším mobilním e-mailem u nás.

Poznámka: Veškeré informace uvedené v článku jsou pouze neoficiální a tudíž se nemusí shodovat s tím, jak služba bude ve skutečnosti fungovat a vypadat. Až nám Oskar vše potvrdí, budeme vás samozřejmě informovat.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Mobil, Oskar, Novinka

Určitě si přečtěte

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

** Vodafone hlásá revoluci, ale jednoduché to mít nebude ** Pass jsou příplatkové balíčky pro sociální sítě, chatovací aplikace, hudbu a video ** Uživatelé budou zmatení, který provoz se kam počítá

5.  10.  2017 | Kůžel Filip, Posejpal Jan | 81

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

** Nový iPhone 8 startuje na ceně 20 977 Kč, starší modely padly o tisíce ** Další podzimní novinkou je Xperia XZ1 od Sony včetně verze Compact ** Ostatní modely šly s cenou dolů až o tisícovku, třeba Huawei P9 lite

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 5

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

** Nový tablet od Vodafonu má 10palcový displej a podporuje LTE ** Konkurenční výhodou je téměř čistý Android 7.0 Nougat ** Na jedno nabití bez problémů vydrží i celý týden

29.  9.  2017 | Měchura Milan | 27

Vodafone v září: Samsung Galaxy Note 8 a akce na modely S8 a S8+

Vodafone v září: Samsung Galaxy Note 8 a akce na modely S8 a S8+

** Za 8 377 Kč pořídíte solidně vybavený LG Q6 s 13 MPx fotoaparátem ** Za solidních pět a půl tisíce je k mání hliníková Nokia 5 ** Chcete-li slevu, pár měsíců starý LG G6 zlevnil o 3 000 Kč

30.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3