Horká novinka: Můj Oskar, váš mobilní email

Oskar jako jediný operátor u nás dosud neměl mobilní e-mail, tedy možnost zaslat e-mail přímo z mobilního telefonu pomocí SMS a používat mobilní e-mailovou adresu. Dnes však již tato služba neoficálně běží.
Horká novinka: Můj Oskar, váš mobilní email
Oskar jako jediný operátor u nás dosud neměl mobilní e-mail, tedy možnost zaslat e-mail přímo z mobilního telefonu pomocí SMS a používat mobilní e-mailovou adresu. Dnes však již tuto službu testuje a brzy ji určitě spustí.

V jedné konferenci o mobilech a věcí okolo GSM se objevila velmi zajímavá zpráva – Oskarovi funguje mobilní e-mail! Účastníci konference začali notně experimentovat a zjistili, že mobilní e-mailu u Oskara je před dokončením a téměř funguje. Samozřejmě jsme se ihned informovali na tiskovém oddělení Oskara, kde nám byla tato skutečnost vyvrácena. Oficiálně tedy mobilní e-mail Oskar nemá, ale přesto jej už můžete s jistými omezeními používat.

Můj Oskar

Tato novinka se pravděpodobně bude jmenovat Můj Oskar a nabídne vám mimo jiné tolik očekávaný mobilní e-mail. Služba Můj Oskar bude provozována na adrese mujoskar.cz. V době psaní tohoto článku už byla zaregistrovaná na společnost Český Mobil. Zprávy z mobilní e-mailové adresy budou pravděpodobně chodit z adresy nick@mujoskar.cz (jméno může obsahovat 4 až 32 znaků).

Oskarův e-mail už nyní nabízí rozdělit došlou e-mailovou zprávu do dvou textovek. V budoucnu však tato funkce bude s největší pravděpodobností vylepšena. Pokud příchozí zpráva obsahuje diakritiku, tak ji systém automaticky odstraní a na váš telefon přijde již zpráva bez diakritiky.

Každá došlá e-mailová zpráva obsahuje adresu odesílatele, předmět zprávy a její text. Podle neoficiálních informací bude Oskarův e-mail podporovat také funkci odpovědět (reply), podobně jak je tomu u společnosti EuroTel. Pokud vám tedy přijde nějaký e-mail a vy zvolíte možnost odpovědět, tak vaše odpověď bude odeslána původnímu odesilateli.

Mobilní e-mail už nyní

Ačkoliv víme, jak si mobilní e-mail zaregistrovat a jak je používat, necháme si návod pro sebe. Nebylo by vůči Oskarovi fér, abychom tyto údaje zveřejnili. Před oficiálním spuštěním služby se navíc všechno může změnit, v současné době probíhá pravděpodobně jen testovací provoz. Navíc nejsou stanoveny poplatky za používání služby, a navíc, jak jsem už psal, Oskar mlčí a datum spuštění nechce prozradit.

Takže jen stručně: aktivace e-mailové adresy je otázka několika málo vteřin a lze ji provést pouhým zasláním SMS. Pokud náhodou již adresa, kterou si chcete aktivovat, existuje, tak vám to systém oznámí a nabídne vám nejbližší podobnou e-mailovou adresu. Jestliže vás vaše stávající adresa omrzí, tak si ji můžete během okamžiku změnit na jinou (také pomocí zaslání SMS). Dle nám dostupných informací to vypadá, že Oskar přijde s nejvyspělejším a uživatelsky nejpřívětivějším mobilním e-mailem u nás.

Poznámka: Veškeré informace uvedené v článku jsou pouze neoficiální a tudíž se nemusí shodovat s tím, jak služba bude ve skutečnosti fungovat a vypadat. Až nám Oskar vše potvrdí, budeme vás samozřejmě informovat.

Diskuze (87) Další článek: CeBIT 2001: nejen nové mobily Siemensu

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Oskar, Novinka, Horká novinka, Email, Mobil


Určitě si přečtěte

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70