Horká novinka: Můj Oskar, váš mobilní email

Oskar jako jediný operátor u nás dosud neměl mobilní e-mail, tedy možnost zaslat e-mail přímo z mobilního telefonu pomocí SMS a používat mobilní e-mailovou adresu. Dnes však již tato služba neoficálně běží.
Horká novinka: Můj Oskar, váš mobilní email
Oskar jako jediný operátor u nás dosud neměl mobilní e-mail, tedy možnost zaslat e-mail přímo z mobilního telefonu pomocí SMS a používat mobilní e-mailovou adresu. Dnes však již tuto službu testuje a brzy ji určitě spustí.

V jedné konferenci o mobilech a věcí okolo GSM se objevila velmi zajímavá zpráva – Oskarovi funguje mobilní e-mail! Účastníci konference začali notně experimentovat a zjistili, že mobilní e-mailu u Oskara je před dokončením a téměř funguje. Samozřejmě jsme se ihned informovali na tiskovém oddělení Oskara, kde nám byla tato skutečnost vyvrácena. Oficiálně tedy mobilní e-mail Oskar nemá, ale přesto jej už můžete s jistými omezeními používat.

Můj Oskar

Tato novinka se pravděpodobně bude jmenovat Můj Oskar a nabídne vám mimo jiné tolik očekávaný mobilní e-mail. Služba Můj Oskar bude provozována na adrese mujoskar.cz. V době psaní tohoto článku už byla zaregistrovaná na společnost Český Mobil. Zprávy z mobilní e-mailové adresy budou pravděpodobně chodit z adresy nick@mujoskar.cz (jméno může obsahovat 4 až 32 znaků).

Oskarův e-mail už nyní nabízí rozdělit došlou e-mailovou zprávu do dvou textovek. V budoucnu však tato funkce bude s největší pravděpodobností vylepšena. Pokud příchozí zpráva obsahuje diakritiku, tak ji systém automaticky odstraní a na váš telefon přijde již zpráva bez diakritiky.

Každá došlá e-mailová zpráva obsahuje adresu odesílatele, předmět zprávy a její text. Podle neoficiálních informací bude Oskarův e-mail podporovat také funkci odpovědět (reply), podobně jak je tomu u společnosti EuroTel. Pokud vám tedy přijde nějaký e-mail a vy zvolíte možnost odpovědět, tak vaše odpověď bude odeslána původnímu odesilateli.

Mobilní e-mail už nyní

Ačkoliv víme, jak si mobilní e-mail zaregistrovat a jak je používat, necháme si návod pro sebe. Nebylo by vůči Oskarovi fér, abychom tyto údaje zveřejnili. Před oficiálním spuštěním služby se navíc všechno může změnit, v současné době probíhá pravděpodobně jen testovací provoz. Navíc nejsou stanoveny poplatky za používání služby, a navíc, jak jsem už psal, Oskar mlčí a datum spuštění nechce prozradit.

Takže jen stručně: aktivace e-mailové adresy je otázka několika málo vteřin a lze ji provést pouhým zasláním SMS. Pokud náhodou již adresa, kterou si chcete aktivovat, existuje, tak vám to systém oznámí a nabídne vám nejbližší podobnou e-mailovou adresu. Jestliže vás vaše stávající adresa omrzí, tak si ji můžete během okamžiku změnit na jinou (také pomocí zaslání SMS). Dle nám dostupných informací to vypadá, že Oskar přijde s nejvyspělejším a uživatelsky nejpřívětivějším mobilním e-mailem u nás.

Poznámka: Veškeré informace uvedené v článku jsou pouze neoficiální a tudíž se nemusí shodovat s tím, jak služba bude ve skutečnosti fungovat a vypadat. Až nám Oskar vše potvrdí, budeme vás samozřejmě informovat.

Témata článku: Operátoři, Vodafone

87 komentářů

Nejnovější komentáře

  • M@C 17. 7. 2001 19:13:03
    Bohuzel mi nezbyva nez s vama jen a jen souhlasit.na druhou stranu budme...
  • aneta 17. 7. 2001 19:13:03
    zhruba po 2 měs používání jsem zjistila,že tato služba je na 2...
  • Petr 17. 7. 2001 19:13:03
    Uz to funguje, jenom to chtelo se znovu zaregistrovat!
Určitě si přečtěte

Vodafone obohatil nabídku o Nokii 3, starší modely zlevnily [ceník]

Vodafone obohatil nabídku o Nokii 3, starší modely zlevnily [ceník]

** Novou Nokii 3 můžete mít za necelé čtyři tisíce ** Zlevňovaly iPhony, Huawei P10 (lite) a Xperia XCompact ** Suveréně nejdražším zařízením se stal 12.9 iPad Pro za 37 777 Kč

31.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

** Vodafone Smart V8 je letošní jedničkou modelové řady od Vodafonu ** Svou výbavou se řadí do nižší střední třídy ** Lákat bude na kovové zpracování nebo čtečku otisků prstů

30.  7.  2017 | Měchura Milan | 9

Vodafone Smart N8: dravější konkurence mu bere vítr z plachet [recenze]

Vodafone Smart N8: dravější konkurence mu bere vítr z plachet [recenze]

** Evoluce osvědčeného konceptu bez výrazných chyb ** Konkurence nespí a pořádně Vodafonu zatápí ** Zajímavý poměr cena/výkon už není tak atraktivní jako dříve

27.  7.  2017 | Herodek Martin | 14

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

** V červnu jsme nejvíc kupovali modely s cenovkou do 7 tisíc ** Ze značek převládá Samsung a Huawei ** Nejoblíbenějším smartphonem od Applu je iPhone SE

21.  7.  2017 | Láska Jan | 8

Vodafonu můžete dát kvůli zhoršení datových podmínek košem. Poradíme jak

Vodafonu můžete dát kvůli zhoršení datových podmínek košem. Poradíme jak

** Na infolince operátora nemusíte dostat správné informace ** Pokud máte starší tarif, na výpověď bez sankce máte nárok ** Výpověď můžete podat na prodejně nebo poslat poštou

19.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 14


komerční sdělení

Komerční sdělení