Hovory přenášené po síti NMT nejsou zabezpečeny proti odposlechu

Risk nemusí být vždy zisk.
Analogová data se mnohem hůře šifrují, protože při přenosu může dojít k jejich zkreslení, a tím pádem k neúspěšnému dešifrování. Proto jsou také hovory v analogové síti NMT zabezpečeny na velmi malé úrovni. Nepřenášejí se sice v úplně nechráněné podobě, ale jejich zabezpečení je natolik nízké, že zkonstruovat odposlouchávací zařízení nemusí vyžadovat speciální elektrotechnickou laboratoř – zvládne to i pokročilý radioamatér. Na druhou stranu je třeba si přiznat, že odposlech hovoru v mobilních sítích není ani u sítě NMT hračkou a odposlouchávat lze jen komunikaci mezi mobilním telefonem a základnovou stanicí. Komunikaci uvnitř mobilní sítě, mezi základnovými stanicemi, již jen tak odposlouchávat nelze.

Témata článku: Ostatní, Základnová stanice, Druhá strana, Odposlouchávací zařízení, Síť, Zisk, Hovor, Mobilní telefon, Analogová síť, Stanice, Risk, NMT, Komunikace, Mobilní síť, Odposlech

Určitě si přečtěte

Z Muzea na Roztyly. Metro dostane signál i v tunelech

Z Muzea na Roztyly. Metro dostane signál i v tunelech

Pokrývání tunelů pražského Metra mobilním signálem je běh na dlouhou trať, ale do roka bychom se měli dočkat i na jednom z nejfrekventovanějších úseků.

19.  5.  2016 | Pospíšil Aleš | 20

Sense Mother: univerzální chytrá domácnost

Sense Mother: univerzální chytrá domácnost

Podivné zařízení s názvem Mother a tvarem kuželky několik let nechápavě pozoruji na výstavách. Nyní vám konečně můžu říct, proč sbírá tolik ocenění.

27.  6.  2015 | Holčík Tomáš | 4

Navštívili jsme testovací laboratoř O2 [reportáž]

Navštívili jsme testovací laboratoř O2 [reportáž]

Nasazení nových technologií, ověřování nastavení a kompatibility softwaru nebo vlastní síť LTE. To vše lze zkoušet v testovací laboratoři O2.

9.  2.  2015 | Láska Jan | 27