HP iPAQ H5450: na nejvyšší vrchol

K radosti všech uživatelů nový vlastník Compaqu nezrušil vývoj produktové řady výborných kapesních počítačů iPAQ. Minulý týden jsme si představil kousek nejlevnější, než dozrál čas k pohledu na přístroj z opačné strany.
HP iPAQ H5450: na nejvyšší vrchol

Odvěké pře mezi majiteli kapesních počítačů se vedou o fakt, který z používaných operačních systémů je ten nejlepší. Ortodoxní Palmisti nedají dopustit na své lehké krabičky s větší (jimi udávanou) životnost na baterie, uživatelé přístrojů s operačním systémem PocketPC zase vyzdvihují bezproblémovou kompatibilitu a nepopiratelné multimediální schopnosti. Ať již tak či onak, některý z iPAQů by chtěli bezesporu vlastnit členovou obou znepřátelených táborů.

Klepněte pro větší obrázekNově představený model H5450 přichází u procesorem XScale PXA250 taktovaným na téměř neuvěřitelných (samozřejmě ještě před několika lety) čtyři sta megahertz. Tento procesor při těchto rychlostech skutečně přináší úsporu elektrické energie, přestože se na některých místech internetu začaly objevovat informace opačné. Zde totiž záleží na operační systému, který na daném zařízení běží.

Se svými šedesáti čtyřmi megabajty operační paměti a celými čtyřiceti osmi megabajty přepisovatelné FLASH paměti představuje tento model skutečně špičku na současné trhu. Velké množství FLASH paměti totiž propůjčuje tomuto zařízení opravdu dlouhou morální životnost - je tak daleko lépe připraven na nové verze operačního systému. Operační paměť lze samozřejmě jednoduše rozšířit prostřednictvím SD/MMC paměťových karet.

O komunikaci s okolím se starají integrované karty podporující dvě rozdílné sítové technologie. Zatímco s mobilním telefon či stolním počítačem si můžete povídat prostřednictvím infračerveného nebo Bluetooth připojení, do domácí či firemní sítě se snadno připojíte prostřednictvím technologie WiFi, které postupem času má šanci vytlačit běžnou kabeláž.

Počítače iPAQ byly vždy známé velkým množstvím dodávaného softwaru - a nejinak je tomu i v tomto případě. Za všechny bych vyzvednul především Nevo Universal Remote, který dokáže váš iPAQ proměnit v univerzální infračervené dálkové ovládání s bohatými možnostmi ovládání - můžete tak například svoji televizi rozšířit o funkce, které jí jsou cizí - kupříkladu se můžete nechat budit patnáct let starou televizí Tesla: stačí jen naprogramovat iPAQ a nechat jej ležet tak, aby svým portem dokázal televizi v příslušnou dobu zapnout.

H5450 je však už poměrně "macek" - se svými 201 gramy je téměř o sto gramů těžší než low-endový model H1910. V každém případě však lze prohlásit, že nový model iPAQu se povedl - a konečně je zde nějaká konkurence kapesním počítačům od Toshiby, které snad jako jediné až doposud nabízely vestavěnou podporu pro WiFi sítě.

Témata článku: HP, Windows, Smartphony, Software pro mobily

Určitě si přečtěte

Jak dostat hudbu do iPhonu a neplatit za to

Jak dostat hudbu do iPhonu a neplatit za to

** iTunes už není taková hrůza, mp3 skrz něj totiž prohnat musíte ** Máte-li sbírku CD z dob minulých, můžete je poslouchat i v iPhonu ** Otázka je, zda vám všechna ta námaha stojí za 149 Kč měsíčně...

Včera | Pospíšil Aleš | 40

Huawei Mate 10: Se špičkovým hardwarem a umělou inteligencí na palubě

Huawei Mate 10: Se špičkovým hardwarem a umělou inteligencí na palubě

** Huawei dělá krok do budoucnosti, Mate 10 má koprocesor pro umělou inteligenci. ** Modely jsou tři, všechny jsme je v Mnichově vyzkoušeli. ** Rozptyl cen je značný: 10 až 21 tisíc, a to nepočítáme Porsche design.

16.  10.  2017 | Láska Jan, Miksa Martin | 65

Tak nám zabili mobilní Windows

Tak nám zabili mobilní Windows

** Mobilní Windows a lumie umíraly už několik let ** Teď to přiznal i samotný Microsoft ** Už s nimi nepočítá, průšvih to ale není

15.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 84


komerční sdělení

Komerční sdělení