Hra s kocourem Garfieldem na displeji mobilu (+ soutěž)

Světoznámý kocour Garfield vás ode dneška nemusí bavit jen v komiksu nebo ve filmu. Do role Garfielda se můžete vžít přímo na displeji mobilního telefonu. Úkolem je zachránit dlouholetého přítele, psa Odieho.
Hra s kocourem Garfieldem na displeji mobilu (+ soutěž)

Natrénujte palec

Nadpis tohoto odstavce jsem zvolil záměrně. Zatímco nejslavnější vlastností Garfielda je jeho neskutečná lenost, v této hře mu vyčerpáte zásoby energie nadlouho dopředu – a také sobě. Podstatou hry je probojovat se pěti úrovněmi, ve kterých bojujete proti robokočkám. Ty totiž unesly psa Odieho a vy jakožto Garfield ho jdete zachránit. Boj s nepřáteli je „palcovaná“ jak má být. Věřte, že po ukončení hry budete uvolňovat nejsilnější prst na ruce ještě dlouhou dobu.

     

Braňte se, co to jde

Robokočky neustále utočí a proto je nutná obrana – a jak je známo, nejlepší obranou je útok. Nebojte se tedy tvrdých výpadů a bijte své nepřátele pomocí klávesy 5, dokud se neroztrousí v prach. Cestu k záchraně Odieho si musíte opravdu náležitě a doslova vybít, na celé dobrodružství máte ale pouze tři životy (divné, když se jedná o kočku). Po cestě můžete sbírat koláče, které Garfielda opět postaví na nohy (přibude část života), či důmyslné zbraně v podobě tyčí či klacků rozmanitých tvarů i materiálů.

   

Důležité je jistě i vědět, jak Garfielda ovládat. Opět tu máme nejlogičtější ovládání pomocí myšleného kurzorového kříže, tedy klávesami 2, 4, 6 a 8. Směry jsou natolik intuitivní, že snad není ani potřeba se o nich rozepisovat. Pokud jste fandy tlusté kočky na displeji vašeho telefonu a také rádi lenošíte, bude se vám hodit pozastavení hry pomocí klávesy 0. Po jejím stisknutí se můžete zas na pár minut uložit na oblíbený gauč.

Přehled nadevše

Během hry máte maximální přehled o všech důležitých informacích. K tomu přispívá i rozložení displeje. Aktivní plocha hry zabírá přibližně pouze jednu třetinu jeho výšky, ostatní dvě třetiny jsou ryze estetické a informační. Zajímavostí je informování o dokončení úrovně a jiných informací. Ty se totiž podobně jako v pravém komiksu zobrazují formou bublin od pusy obrázku Garfielda v horní části displeje. Ve spodní části pak vidíte, kolik vám ještě zbývá energie a životů. Krom toho se zde zobrazuje i aktuální skóre a nejlepší dosažený výsledek ve hře.

   

Hra se tváří, jako když v sobě neukrývá žádnou uživatelskou nabídku. Po krátkém zkoumání ale zjistíte, že se skrývá pod pravou softwarovou klávesou. Naleznete zde opět obligátní volby pro spuštění a ukončení hry. Chybět nesmí samozřejmě ani žebříček získaných bodů a možnost vypnutí zvukového doprovodu. Ten je stejně jako grafika hry opravdu povedený. Nebudete-li si vědět rady, pomůže vám nápověda.

Z Garfielda sportovec?

Pro lidi, kteří se s neskutečně línou kočkou alespoň jednou setkali, bude jistě „proti srsti“ Garfieldova aktivita. Zatímco v komiksu nebo filmu se raději povětšinou ani nehne, ve hře vyřídí deset robokoček během chvíle. Na druhou stranu, jak by asi hra vypadala, kdyby si slavný kocour svou charakteristickou vlastnost ponechal?

Ve zkratce

Název hry: Garfield
Hodnocení: 95 %
Cena: 75 Kč (www.m-game.cz)

Určeno pro mobilní telefony: Nokia 3100, 3200, 3300, 3650, 5100, 6100, 6220, 6230, 6610, 6800, 7200, 7210, 7250(i), 7650, 8910i, N-Gage

Soutěž o javové hry

Společně se serverem m-game.cz jsme připravili soutěž o sedm kupónů pro stažení hry zdarma. Může to být Alpha Wing anebo libovolná jiná javová hra z nabídky serveru m-game.cz.

Stačí odpovědět na dvě velice jednoduché otázky

 

Témata článku: Software pro mobily, Nokia 3100, Nokia N-Gage, Soutěž, Mobil, Displej mobilu, Displej, Dosažený výsledek, Hra

Určitě si přečtěte

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

** Máte starší telefon který nepoužíváte? Nevyhazujte jej. ** S projekty UpCycling mu můžete dát nový smysl. ** Může z něj být třeba herní konzole, kamerový systém či stroj na těžbu Bitcoinu

5.  11.  2017 | Miksa Martin | 2

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 9