Hrajeme si s Windows Mobile. Zadarmo

Na úvod si dáme legendární lumíky, pak si objasníme pojem roguelike RPG a hned dvakrát potrápíme logiku.

Přijde vám vhod další porce freewarových her? Dnes prozkoumáme čtveřici zajímavých titulů. O start se postará trumfové eso; Windows Mobileverze legendárních Lemmings v podobě Pocket Lemmings. Pokračovat budeme ke komplexnímu roguelike RPG jménem POWDER. A na závěr tu máme dvojici chytlavých logických her: Arukube a Xump.

Pocket Lemmings

Starší a zkušenější se teď již jistě radostně plácli do čela, těm mladším napovíme, o co se jedná. Hra Lemmings vznikla v časech prvních "pořádných" 16bitových her na počítačích Atari STa Amiga, kde sbírala jedno ocenění za druhým. Dnes je ale důležité hlavně to, že můžete zkusit i její Windows Mobile konverzi. Opět se vám do rukou dostane několik lumíků (jeden až sto), které musíte za pomoci nejrůznějších povolání úspěšně provést až na konec kola. Tím, že jednoho z lumíků na chvíli proměníte ve stavěče či kopáče, můžete obejít nejednu nebezpečnou nástrahu. Pozor! Ke hře je potřeba z licenčních důvodů původní grafika (překopíruje se jeden soubor). Pocket Lemmings mají velikost 1,2 MB a vyžadují alespoň Windows Mobile 5.0.

Klepněte pro větší obrázek 

Hodnocení: 5/5
Stáhnout


 
POWDER

Hra POWDER spadá do specifické třídy RPG známé jako roguelike RPG. O co se jedná? Jde o tituly, v nichž je hráč zasazen do RPG kulis a hraje na tahy, stejně jako ostatní aktéři. Aplikace má všechny typické znaky své skupiny - titěrnou, avšak roztomilou grafiku. Dále nekonečnou znovuhratelnost (kdo zabije na 25. úrovni Baezl'buba a vynese jeho černé srdce na povrch, ten si příště může nechat všechny levely vygenerovat znovu). A aby toho nebylo málo, jsou tu skutečně velice bohaté možnosti interakce (ovládání potvor, modlení k božstvům, komplexní inventář, ...). POWDER je určitě vhodný spíše pro RPG znalce, nic pro nováčky...

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 5/5
Stáhnout


 
Arukube

Hra stavící na námětu Arukone, ovšem přidává si k jeho motivu jednu důležitou úpravu. Pravidlo je zde nové jediné, zato však zamíchá hratelností skutečně výrazně - délka mezi dvojicí symbolů je nově pevně stanovena. Hráč je tak nucen vmanévrovat se do předem stanovených mantinelů. Pokud rádi přemýšlíte, stahujte jako o život! Arukube k běhu stačí Pocket PC 2002a 51 kB na disku.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
Xump

Návyková logická hra, v níž je cílem za pomoci maličké hlavičky projít všechna kola. Celé pole 20 x 12 políček je zaplněno kostkami s různými funkcemi na nás zbývá úkol z něj "odmazat" všechny modré. Provedení této akce je poměrně prosté - stačí po nich přejít. Rozdílné kostky se však po přechodu chovají různě - jedny zmizí, jiné přikazují směr, další zmizí až po několika přechodech atd. Levelů je zatím 25.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout  

Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Licenční důvod, Hra, Windows Mobile, Mobil

Určitě si přečtěte

LG Q6: za pár peněz jemnost skoro bez rámečků [recenze]

LG Q6: za pár peněz jemnost skoro bez rámečků [recenze]

** Vzhled alá LG G6 znamená drobné rámečky ** Displej s poměrem stran 2:1 je zajímavý bonus ** Zajímavá je i cena, jedná se tedy o úspěšný mix?

Dnes | Vrbacký Jakub | 2

Fitbit Ionic: chytřejší náramek v hodinkovém provedení [recenze]

Fitbit Ionic: chytřejší náramek v hodinkovém provedení [recenze]

** Hodinky mají svůj platební systém, v ČR jim ale zatím chybí podpora ** Jejich velkou předností je baterie, která je v chodu udrží i celý týden

14.  12.  2017 | Měchura Milan | 7