Hrajeme si zdarma s Windows Mobile

Znáte hru Uno? Máme její kapesní verzi. Pak jsou tu šachy, muzikální hopsačka a originální karetné hra. Vyberete si?

Je tu další porce freewarových her. I dnes proto prozkoumáme čtveřici zajímavých titulů. Příznivcům karbanu nabízíme Pocket Uno. Těm zamilovaným do šachové hry univerzální nejen herní program Scid Pocket. Na odreagování muzikální hopsačku Jaybot's Catchy Cadence. A freewarový přehled dnes uzavře další karetní hra Pocket RackO.

Pocket Uno

Karetní hra Uno (španělsky "jedna") se hraje se speciálním balíčkem karet. Hru v roce 1971 vymyslel jistý Merle Robbins a během let se z ní stala jedna z nejpopulárnějších "rodinných" karetních her. Cílem je zbavit se všech karet. Přitom je třeba ctít barvu nebo číslo. Pocket Uno obsahuje celkem tři různě silné oponenty, automatické ukládání hry a jednoduchou, avšak sympatickou grafiku (jen QVGA). Aplikaci rozběhneme na čemkoliv od WM5 nahoru. K běhu je také vyžadován ještě .NET CF2+. Velikost je vcelku mírná - v archivovaném stavu pouze 188 kB.

Klepněte pro větší obrázek 

Hodnocení: 3/3
Stáhnout


 
Scid Pocket

Aplikace sloužící k uchovávání a přehrávání šachových her. Jedná se o port z PC, takže databáze Scid for PCs Scid for Pocket PC jsou shodné. Odehrané partie lze analyzovat, nejrůzněji měnit a pochopitelně i ukládat a načítat. Velice zajímavé je, že Scid Pocket se dá použít i jako testovací platforma pro šachové enginy. Jednoduše zde hrají proti sobě. Databáze můžeme prohledávat a pracovat s knihovnami pro zahájení. Využít Scid Pocket jde také pro hru na Internetu. Nároky jsou však velmi vysoké. Kromě PPC 2003a 5 MB pro uložení základních dat je třeba i poměrně velké části volné RAM k otevření databáze. Hra vyžaduje pro spuštění i nainstalovaný eTcl runtime.

Klepněte pro větší obrázek 

Hodnocení: 3/3
Stáhnout


 
Jaybot's Catchy Cadence

Móda u nás neobvyklého avšak v Japonsku velmi populárního žánru Rythm-Music-Action Game je už i na handheldech. Alespoň freewarový titul Jaybot's Catchy Cadence tedy do tohoto žánru přesně zapadá. Opět budeme s herní figurkou provádět hopsání a akce do rytmu hudby. Pobavit nás zamýšlí celkem 12 herních variací a identické množství songů k tomu.

Klepněte pro větší obrázek 

Hodnocení: 3/3
Stáhnout


 
Pocket RackO

Další karetní klasika, tentokrát však od Parker Brothers. Zde jde pro změnu o to, uhrát co nejvíce bodů. Titul tak doporučujeme spíše lidem, kteří při kartách rádi počítají. Kompletní pravidla jsou k dispozici na síti. Ani zde nechybí podpora max. tří protivníků s různým stupněm výkonnosti. Pocket RackO stačí k běhu již WM 2003spolu s .NET CF 2.0+. Grafika je standardní QVGA. Rozsah není nikterak hrozný, 108 kB v archivovaném stavu není na médiích dnešních kapacit ani poznat.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 3/3
Stáhnout

Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Zdarma

2 komentářů

Nejnovější komentáře

  • BobSenClark 4. 8. 2008 18:16:53
    Tady jich je popsaná...
  • Fred 4. 8. 2008 10:52:09
    A co takhle nejaky hry pro Smartphone???
Určitě si přečtěte

Recenze Essential PH-1: „Zkouší vystoupit z řady, ale...“

Recenze Essential PH-1: „Zkouší vystoupit z řady, ale...“

** Essential Phone od Andyho Rubina jde konečně do prodeje ** Zahraniční redakce oslovil nejen svým futuristickým vzhledem ** Špičkovou výbavu přitom nabídne za velmi sympatickou cenu **

Včera | Miksa Martin | 10

První smartphone slaví 23 let. Některé jeho triky používáme dodnes

První smartphone slaví 23 let. Některé jeho triky používáme dodnes

** Uměl neuvěřitelné věci, nebyl drahý, přesto díru do světa neudělal ** Simon měl některé prvky, které dodnes používají moderní smartphony ** Začal se prodávat v létě 1994, tedy před 23 lety

22.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 2

Letošním cenám EISA kraluje Huawei. Smartphone roku má Samsung

Letošním cenám EISA kraluje Huawei. Smartphone roku má Samsung

** Evropské ceny odborníků na spotřební elektroniku mají své vítěze ** V mobilní sekci převládá Huawei, nejcennější trofej získal Samsung ** Ceny také objevují jednu neznámou značku

22.  8.  2017 | Láska Jan


komerční sdělení

Komerční sdělení