Hrátky s Windows Mobile: všechno zdarma

Dnes tu máme virus na potrápení logiky, hříčku Binary, klasickou „patnáctku“ a logicko-medicínský VirusChaser.

HexaVirus

Neobvyklá logická hra s medicínským námětem. Vaším úkolem bude se svojí jedinou nakaženou buňkou vlevo dole ovládnout celou hrací desku do třiceti tahů. Pravidla jsou velmi jednoduchá - každá buňka, která se nakažené buňky s virem dotýká + má zároveň stejnou barvu, se stává v dalším tahu vaší. Dole lze přepínat mezi celkem sedmi aktivačními barvami. Po hardwarové stránce je titul velmi nenáročný, spokojí se s libovolným Pocket PC a 162 kB místa.

Klepněte pro větší obrázek  

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
Binary

Vynikající logický rychlík pro všechny programátory, matematiky a když přijde na věc, i příznivce logických her. Cílem je odmazávat stále výše se vršící sloupce jedniček a nul. Ovšem aby řada zmizela, musí platit, že její bitové vyjádření odpovídá dekadické hodnotě vpravo. I tentokrát si vystačíte s jakýmkoliv Pocket PC přístrojem. Požadované místo ani nestojí za řeč - jen 63 kB.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
Lemur 15

I když se jedná původně o dřevěný hlavolam, neztrácí stará dobrá "patnáctka" ani v digitální formě nic ze své zábavnosti. Účel hry je samozřejmě naprosto stejný, jako u dřevěné/plastové verze - posouvat rozházená čísla tak dlouho, dokud po řádcích nevytvoří kompletní stupnici od jedné až do patnácti. Hra vyžaduje alespoň Windows Mobile 2003 a k nim .NET CF runtime. Lemur 15 nás obere o 96 kB prostoru.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 3/5
Stáhnout


 
VirusChaser

Shodou okolností se nám sešly dvě "virologické" logické hry v jednom článku. Každá z nich je ale trochu jiná a jinak zábavná. Zatímco v HexaVirus se snažíte ovládnout celou desku, ve VirusChaser tomu je naopak - usilujete o uzavření a izolaci zákeřného viru. Hra probíhá na tahy, kdy se v jedné fázi pohybuje virus a v druhé může hráč nakreslit jednu zeď. Ve VirusChaser se s rostoucími úspěchy zvyšuje i obtížnost postupným mizením podpůrných zdí dostupných hned od startu. Hře stačí jakékoliv Pocket PC a alespoň 130 kB pro její archiv.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout

 

Klepněte pro větší obrázek
 

Váš názor Další článek: T-Mobile: Netradiční soutěž pro příznivce Hvězdných válek

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Zdarma, Windows Mobile, Mobil, Hrátky

Určitě si přečtěte