Hry po kapesní počítače Psion, část V.

Další nášup her pro kapesní počítače Psion. Tentokráte mix dvou her logických (PocketChess a RMRBoxx) a jedné „karetní“ (StripPoker).

Stejně jako v předchozích částech jsem každé hře udělil hodnocení, které je vyjádřeno hvězdičkami; maximálně jich hra může dostat pět. Hodnotím hratelnost, tedy to, jak hra dokáže zabavit, a provedení. Provedení je ale podružné, protože vždy záleží více na tom, jak se u hry dokážete bavit. 

Předchozí díly:

PocketChess

Tyto šachy sice nemají ani třírozměrnou grafiku, ani skvělou hudbu, zato však výbornou hratelnost. Můžete hrát jak s počítačem, tak proti podobně vybavenému soupeři. Pokud se chcete přiučit, můžete zkusit sledovat demo hru Epoc versus Epoc. Pokud si při hře nevíte rady, počítač vám poradí výhodný tah. Samozřejmostí je možnost vracet špatný tah, a to opakovaně. Vpravo vedle hrací plochy se zapisují jednotlivé tahy, to případné přehodnocení tahů v případě prohry apod. Pokud se vám zdá, že počítač hraje příliš prostě, můžete jeho úroveň až osmkrát zvýšit. Na každý pád je tato hra povinností pro každého, kdo alespoň trochu šachu hoví.

Klepněte pro větší obrázek

StripPoker

Variace na známou karetní hru Poker, která je okořeněna striptýzem dvou slečen; před vlastní hrou si vyberete tu, která vás má potěšit, když budete vyhrávat. Naopak, pokud budete prohrávat, přijdete o svoje těžce vydělané dolary a poté i o části oblečení; výměnnou za to dostanete do hry nějaký ten dolar navíc. Je docela škoda, že nemůžete určovat výši sázek a případně přidávat sázky během hry tak, jak je to u běžného pokeru zvykem. Chápu však, že autoři nechtěli hráčům upírat potěšení z rychle svlékající se dívenky, i když má jen pár odstínů šedé.

Klepněte pro větší obrázek

RMRBoxx

Znáte legendární hru Sokoban z PC? RMRBoxx se zdá být velmi dobrou předělávkou pro Psiona. V každému bludišti musíte človíčkem dostrkat krabičky na určené místo. Je jasné, že krabici nemůžete tlačit, pokud je u zdi, prot musíte u hry pořádně myslet, abyste se nedostali do slepého bodu. Nehraje se na čas, ale na co nejmenší počet tahů. Po dohrání každého levelu si můžete uložit záznam vaší hry do souboru pro pozdější shlédnutí. Můžete pak zkusit zahrát daný level na menší počet tahů.

Abyste se dostali do další části hry, musíte zvládnout předchozí úroveň. Po jejím dohrání obdržíte kód: tím se do dalšího levelu dostanete i po opětovném spuštění hry. Po registraci získáte do hry nové úrovně, kde můžete přesouvat další množství krabiček.

Klepněte pro větší obrázek

Váš názor Další článek: 18.2.2002 12:00 Trénování začíná...

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Kapesní počítač, Psion, Počítač, Počítač Psion

Určitě si přečtěte

ČD aktualizovaly aplikaci, In karta může konečně do mobilu. Vytvoříte ji zdarma

ČD aktualizovaly aplikaci, In karta může konečně do mobilu. Vytvoříte ji zdarma

** Stojíte o In kartu, ale nikdy se vám nechtělo ji složitě vyřizovat? ** S aplikací Můj Vlak je to snadné, fyzicky už kartu potřebovat nebudete ** 25% sleva na tři roky vyjde na necelou tisícovku, pro mladé 490 Kč

16.  1.  2018 | Pospíšil Aleš | 20

Tohle bude hit roku 2018. Čtečka v displeji je pomalejší, ale stejně ji budete chtít

Tohle bude hit roku 2018. Čtečka v displeji je pomalejší, ale stejně ji budete chtít

** Vivo všem vypálilo rybník, má první smartphone se čtečkou v displeji ** Vivo začne prodávat v prvním čtvrtletí a brzy dostane řadu konkurentů ** Čtečka od Synaptics pracuje s OLED panely, IPS displeje mají smůlu

15.  1.  2018 | Chroust Martin, Kůžel Filip | 112