Hry pro Javu a Symbian: lepší než ostatní

Nemáte při dlouhých zimních večerech co dělat? Vezměte mobil a zahrajte si. Vybrali jsme pro vás tři aktuální a velmi zajímavé hry různých žánrů, které vynikají nad konkurencí. Jedna je pro Javu, dvě pro Symbian.
Hry pro Javu a Symbian: lepší než ostatní

Playman Winter Games 3D (java)

Zima je v plném proudu a s ní i sporty neodvratně spojené. Pokud zrovna nemůžete vyrazit na hory, máte možnost si to alespoň částečně vynahradit díky nové hře od Mr. Goodliving – Playman Winter Games 3D. Je možné, že jste se již setkali se hrou, která měla naprosto stejný název, jen ono označení 3D jí chybělo. Ano, jedná se skutečně o předělávku 2D varianty do 3D prostředí.

Hra je souborem čtyř zimních her (biatlon, slalom, boby, skok), které si můžete zahrát buď v módu trénink, jednotlivé závody a nebo turnaj, kde postupně odehrajete všechny druhy sportů.

 
Slalom, skoky, biatlon, boby - nudit se určitě nebudete

Ovládání je velmi jednoduché a vystačíte si v podstatě jen se třemi klávesami (4,5,6). Jen u biatlonu využijete všechny číselné klávesy, jelikož střelba je realizována rychlým stiskem vyobrazených čísel v terčích. Hra je velmi povedená a to hlavně po stránce grafické. Za nějaký čas ale dochází k určitému stereotypu a jediné co vás bude ke hře vracet je možnost zlepšovat své výkony a ty zapisovat do tabulky.

Bohužel po převedení do 3D kabátku je hra poměrně hodně náročná na paměť a například na Nokii 6681 musím vždy telefon před hraním restartovat, jinak se mi nepovede načíst žádný závod.

Hra je určena pro telefony: Nokia 6230i, Nokia 6630, Nokia 6680, Nokia 6681, Nokia 6682, Nokia 8800, Nokia 8801, Nokia N70, Sony Ericsson D750i, Sony Ericsson K600, Sony Ericsson K608, Sony Ericsson K750i, Sony Ericsson V600, Sony Ericsson 550i, Sony Ericsson W800i

Stránky výrobce: www.mrgoodliving.com
Cena: 79 Kč
Zakoupit můžete zde


Tankermania (symbian S60)

Hrajete rádi válečné hry? Nejlépe takové, v nichž se uvnitř tanku proháníte po bitevním poli a ničíte nepřátele po desítkách? V tom případě je Tankermania určena právě pro vás. Jedná se o strategii, ve které máte kontrolu nad jediným tankem a s jeho pomocí musíte projít celkem 60 misí, ve kterých budete mít za úkol zničit všechny nepřátelské tanky, zničit vytipované cíle nebo ubránit vaši základnu před nájezdy nepřátel.

Ze začátku je váš tank pomalý a jeho zbraně jsou slabé a i na slabé soupeře musíte vypálit více střel k jejich zdárné likvidaci. Postupem času ale budete sbírat bonusy a tím si boj ulehčovat. Kromě vylepšení vašeho smrtícího stroje zde najdete i zmrazení protivníků, zničení nepřátel ve vašem okolí nebo například dočasnou nesmrtelnost.

 
Obrana budovy před nepřáteli • v pohybu brání spousta překážek • mise v zimě

Jedinou zápornou věcí, které jsem si ve hře všiml, je přílišná „tupost“ nepřátel. V misi, kde máte bránit vaši základnu, se například vůbec neobtěžují se k ní nějak více dostat a i když se dostanou do její těsné blízkosti, tak mnohdy jen slepě krouží okolo.

I přesto je ale hra velmi povedená a propracovaná. Hlavně grafická stránka je velkým plusem.

Na vyzkoušení je k dispozici trial verze, která obsahuje 10 plnohodnotných kol.

Stránky výrobce: www.binoteq.com
Trial verze: ke stažení zde
Cena: $14.95 (cca 360 Kč)
Zakoupit můžete zde


Another world (symbian S60)

Poslední hra je modernizovanou verzí hry, kterou jsme mohli hrát již před 14 lety na našich PC. Nejedná se o nic jiného než krále plošinovek a logických her Another World. Ve hře se ocitnete v kůži mladého profesora fyziky, kterému se nepovede pokus a tím se ocitne v záhadném jiném světě, kde na něj čeká nespočet nebezpečí. Nečekejte ale žádný pomalý rozjezd, hned jak doběhne intro, tak se hlavní hrdina ocitá ve smrtelném nebezpečí a až do konce hry z něj neunikne.

 
Vědec zavřen v kleci… • na útěku… • …a sledující svého přítele

Cílem hry je pochopitelně snaha dostat se zpět na zem. Autoři ovšem udělali při portování této hry vynikající krok. Je totiž známo že postavení displeje telefonů na výšku není pro hraní dobré. Proto při hraní hry musíte telefon otočit o 90°, čímž se displej stane ideálním pro hraní plošinovek. Na ovládání to nemá žádný vliv, jelikož se celá hra ovládá pouze joystickem, který po otočení telefonu máte stále pod palcem levé ruky. Co ale je u většiny telefonů výhodou je nevýhodou pro N-Gage, jelikož při otočení telefonu se vám joystick dostane nad displej a ovládání je méně pohodlné.

 

Jediným neduhem oproti hraní na PC je to, že nelze tak hbitě skákat při běhu. To poznáte hned v prvních fázích hry, kdy vás bude honit velký pes a musíte před ním vyskočit na liánu, na což ale máte jen velice krátký okamžik a když i trochu zaváháte, tak skončíte jako oběd. Bude stačit ale jen několik málo minut a každý si najde způsob jak ideálně skloubit běh a skok.

Another World se oproti ostatním hrám stejného žánru liší i tím, že v každém kole musíte udělat něco jiného a nejedná se tedy jen o bezduché procházení obrazy a zabíjení nepřátel. Zatímco v jednom obrazu se plazíte potrubím a vyhýbáte se unikajícímu plynu, hned o pár obrazů dál prostřelíte dno přehrady a musíte prchat před proudem valící se vody. Another World je jednou z nejlepších her, které si můžete na vašem mobilním telefonu zahrát.

Stránky výrobce: www.magic-productions.fr
Návod v češtině: k prohlédnutí zde
Cena: 79 Kč
Zakoupit můžete zde

Diskuze (12) Další článek: První virtuální mobilní operátor v ČR: Viphone

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Hry, Nokia 6230i, Nokia 6630, Nokia 6680, Nokia 6681, Nokia 8800, Nokia 8800 Arte, Nokia 8800 Carbon Arte, Nokia 8800 Gold Arte, Nokia 8800 Sapphire Arte, Nokia 8800 Sirocco, Nokia 8800 Sirocco Gold, Nokia N70, Nokia N70 Music Edition, Nokia N-Gage, Sony Ericsson D750i, Sony Ericsson K750i, Sony Ericsson W800i, Krátký okamžik, Lep, Grafická stránka, Stejný název


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40