Hry pro kapesní počítače Psion, část II.

Ačkoliv Psiony neslouží primárně pro hraní her, občas je nutné se trošku odreagovat. Přehled nejlepších her najdete v dalším díle našem seriálu. Tentokráte se věnuji hrám zejména odpočinkovým a lehce akčním.

Následující hry jsou lehce akčního charakteru. Kromě Space Invader5 jsou technicky povedené a budete se u nich bavit - ale jen tehdy, pokud máte tyto staré klasiky v oblibě.

Adder!

Zatím nejlepší verze klasického hada na Psiona, jakou jsem hrál. I když je o betaverzi, je plně funkční a lze se u ní velmi dobře bavit. Had je pěkně tlusťoučký, můžete si dokonce vybrat, jak má vypadat. Bludiště může mít rovněž několik podob, záleží na tom, zda v něm chcete či nechcete mít překážky. Prostě klasická hra, která by ve sbírce žádného Psionisty neměla chybět.

Klepněte pro větší obrázek

PacMan

Zase klasika. V bludišti musíte papající hlavičkou vyžrat všechny tečky a přitom se nesmíte nechat zabít strašidly, která se pohybují okolo. V registrované verzi získáte navíc nové úrovně a také editor map. Ačkoliv je hra stará skoro jako osobní počítače, stále se u ní můžete docela obstojně bavit.

Klepněte pro větší obrázek

Space Invader5

Space Invaders byla jedna z prvních her, kterou jsem na osmibitových počítačích. Není divu, že si její jednoduchost odkázala získat tolik hráčů. Konverze pro Psiona se bohužel příliš nepovedla, i když hra samotná je předloze věrná. Hra se totiž v určitých okamžicích na chvilku kousne, zejména, když vy vystřelíte po nepřátelích nebo oni po vás; tedy v té nejméně vhodné chvíli. Musíte s tím počítat a kvůli tomu se hra stává nehratelná, prostě vás nebaví. Na staré Pětce je navíc velmi pomalá. I přesto jde o hezkou vzpomínku na jednu z mála opravdových herních klasik.

Klepněte pro větší obrázek

Asteroids

Po Space Invader5 další předělávka klasické akční hry z automatů a osmibitových počítačů. Raketka se pohybuje ve vesmíru a rozstřeluje létající asteroidy, které se rozpadají na stále menší kousky. Pokud jste v nebezpeční, můžete se přemístit v prostoru; bohužel nikdy nevíte, kde se objevíte. Grafika je velmi jednoduchá, to aby Psion neměl moc práce. Narozdíl od Space Invader5 je hra dynamická a má tu správnou rychlost (na modelech 5 MX a Revo). Pro zahnání nudy jde tedy o lepší hru než SP5. Přesto jsou ale na Psiony lepší akční hry.

Klepněte pro větší obrázek

V dalším díle se zaměřím na hry strategické a taktické, následovat budou hry logické a karetní.

Váš názor Další článek: Měření sítí aneb má Eurotel pravdu?

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Kapesní počítač, Počítač Psion, Psion, Počítač

Určitě si přečtěte