Hry pro kapesní počítače Psion, část III.

Dnes jsou v našem seriálu věnovaném hrám pro kapesní počítače Psion na řadě dvě opravdové lahůdky, které nesmíte minout, zvláště, pokud máte rádi strategické a taktické hry. Ano, řeč je o No Mans Land a SimCity.

V dnešním díle najdete sice jen dvě hry, ovšem jde o kousky, které považuji za to nejlepší, co bylo na Psiona uděláno, a to jak technicky, tak pokud jde o zábavu na dlouhé hodiny.

No Mans Land

Výborná strategická realtime hra ve stylu her Dune 2 nebo Warcraft. Nebudu zde nějak obšírně vysvětlovat základy hry, takže jen stručně. V demu máte na výběr ze čtyř scénářů, v každém máte jiný úkol; ten se dozvíte v briefingu před misí. Na začátku hry máte k dispozici základnu, v níž můžete stavět další budovy, případně raketové věže a hlídací věže. V továrně pak vyrábíte tanky, kterými bráníte základnu, objevujete další území a dobýváte nepřátelskou základnu.
Na mapě vidíte vždy jen území, která jste objevili (tj. projeli jste jimi tankem), a nepřátele vidíte jen tam, kde máte v dohledu hlídací věž, těžní věž nebo svoje jednotky. Peníze získáváte za těžbu oleje. Primárním úkolem mise je zničit nepřátelskou základnu; platí, že každá další mise je obsáhlejší a nepřítel má více jednotek.

No Mans Land je jedna z nejpovedenějších her na Psiony a také nejlépe propracovaná. Pokud si chcete šetřit baterie, vypněte si zvuky, které spotřebují více energie než podsvícení.

Klepněte pro větší obrázek

Bitevní plocha - ukázka základny hlídané tanky.

Klepněte pro větší obrázek

Na malé mapě si můžete lépe nastavit výřez, který chcete sledovat.

Klepněte pro větší obrázek

V továrně na budovy lze stavět raketové věže, hlídací věže, olejné věže apod.

Klepněte pro větší obrázek

Verze pro NetBook je samozřejmě barevná a využívá vëlkého displeje.

SimCity

Po No Mans Land nejlépe propracovaná hra na kapesní počítače Psion. Je přesným a velmi věrným obrazem své stolní verze na PC. Základem hry je stavba a rozvoj města, lákání nových obyvatel a uspokojování jejich potřeb. Peníze získáváte z placení daní spokojených obyvatel. Jsou-li obyvatelé s vámi spokojení, lákají do města nové obyvatele a platí více daní. Jsou-li nespokojeni, stěhují se pryč. Klidný chod města občas naruší nějaká katastrofa, která zničí silnice nebo domy; to všechno budete muset opravit, což stojí dost peněz.

Nenašel jsem nic, co by mi ve hře chybělo. Trošku nevýhodou je absence barev na malých Psionech, ale na to si časem zvyknete, a menší hrací plocha, ale i to se dá přejít. I přes tato drobná omezení se převod na Psiony povedl na jedničku s hvězdičkou, takže si s „malým“ SimCity užijete stejnou zábavu jako na stolním počítači. SimCity je ideální hrou na dlouhé zimní večery.

Klepněte pro větší obrázek

Kousek města po zemětřesení. Vše je poničeno.

Klepněte pro větší obrázek

Zde si nastavíte, jaký mají být daný rok daně a kolik budete platit policii, hasičům
a na správu komunikací.

Klepněte pro větší obrázek

Přehledná mapa města. Zobrazit si můžete míru kriminality, znečištění ovzduší
nebo třeba hustotu dopravy. Poznáte tak, kde je situace kritická a kde ok.

  • Hodnocení: *****
  • Typ: komerční
  • Cena: 59,95 USD
  • Download: nutno koupit
  • Domácí stránka: www.ateliersoftware.com
Váš názor Další článek: 4.2.2002 Kontaktování výherců Nokia Game proběhne tento týden

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Hry, Počítače, Počítač, Kapesní počítač, Počítač Psion, Psion


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11