Hry pro kapesní počítače Psion, část IV.

Náš seriál už pokračuje čtvrtým dílem. Dnes jsou na řadě jedny z nejlépe graficky zpracovaných her, jaké na Psionech můžete hrát. Konkrétně jde o Zher0es, variaci na známé Worms, V-Rally, automobilové závody, a Terra Force, simulátor tanku. Hezkou zábavu.

Stejně jako v předchozích částech jsem každé hře udělil hodnocení, které je vyjádřeno hvězdičkami; maximálně jich hra může dostat pět. Hodnotím hratelnost, tedy to, jak hra dokáže zabavit, a provedení. Provedení je ale podružné, protože vždy záleží více na tom, jak se u hry dokážete bavit. 

Předchozí díly:

Zher0es

Pamatujete se na hru Worms? Červíci dvou nebo více týmů rozmístěných v členitém terénu se snaží navzájem zlikvidovat různými zbraněmi. Zde to nejsou červíci, ale šneci nebo včeličky a hrát mohou až čtyři hráči naráz na jednom počítači. Za libovolného soupeře může hrát samozřejmě počítač. Můžete používat čtyři zbraně, bazooku, brokovnici, TNT2 a granát. S potvůrkami se můžete hýbat vlevo a vpravo, případně malou překážku přeskočit. O velmi dobrou zábavu je prostě postaráno, nechybí ani dobré ozvučení. Zde si jen dovolím poznámku ke spotřebě energie - hra je velmi náročná, zhruba jako No Mans Land, takže lepší je zvuky vypnout.

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Parádní zábavička zaručena!

V-Rally

Zatím jediná ryze závodní hra na Psiony, kdy se na trať nedíváte shora, kterou znám. V demoverzi si můžete vybrat bohužel jen jeden okruh, a sice francouzské Alpy. K závodu si můžete zvolit jedno ze čtyř aut, každé má jiné vlastnosti. Při samotné jizdě se mi ale všechna zdála na malém displeji Psiona stejná. V plné hře se můžete kromě tréninku zúčastnit také šampionátu. Záleží jen na vás, zda vás automobilové závody dostatečně baví.

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Terra Force

Znáte hru Wolfenstein 3D na PC? Vyměňte vojáka a fašisty za tanky a máte hru Terra Force. V bludišti, v němž jezdíte s tankem a které vidíte z vlastního pohledu, musíte eliminovat jiné tanky. Bohužel hra neumožňuje slidování, tedy chůzi bokem - je to ale logické, protože s tankem těžko budete pojedete jinak než rovně. Počet zbraní je omezen na jednu - tankové dělo. Bludiště můžete buď dobývat nebo chránit a zvolit lze ze tří typů tanků. Až na to, že je hra docela dobře technicky zpracovaná (na Psiona), je to docela nuda. Jezdíte a střílíte. To je vše; autoři také píší, že jde spíše o demonstraci grafických možností Psionů než o hru samotnou.

Klepněte pro větší obrázek

Váš názor Další článek: Jánošík Eurotel: všem majitelům Go vrátí kredit

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Alpy, Počítač, Psion, Kapesní počítač, Počítač Psion

Určitě si přečtěte