Hry pro Windows Mobile zdarma

Lámání hlavy, výlet do vesmíru, klasický kartový solitér a navrch jedno rozšíření pro oblíbený geocaching.

Dnes proto prozkoumáme čtveřici zajímavých titulů. Kvalitní víkendové lámání hlavy vám zajistí Puzzlic. Poté si představíme lunarTilt, velmi neobvykle ovládaný klon Landeru. Majitelům GPSek nabízíme v realitě probíhající hru GPS Mission. No a na závěr tu ještě máme solitér SoloCartes pro karbaníky.

Puzzlic

Logická puzzle skládačka přinášející do tohoto zatuchlého žánru závan svěžích nápadů. Vedle obvyklé povinnosti poskládat obrázek v ubíhajícím čase je tu totiž i jedna zajímavá inovace - pokud puzzle neposkládáme správně, dočkáme se překvapení. V titulu Puzzlic na náš čeká rovných 20 úrovní, bezproblémové uživatelské rozhraní a příjemná hudba. Velice povedená je i grafika - kromě podpory VGA rozlišení se honosí hned trojicí výsad: ruční kresba, snímky a 3D rendering. Vyžadovány jsou aspoň Windows Mobile 2003+ a QVGA rozlišení, stejně jako procesor s ARM jádrem. Puzzlic nás obere o 1,2 MB místa na disku.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
lunarTilt

Variace na Landera známého snad ze všech platforem. Stručně, jde o hru, v níž musíme přistát s kosmickým modulem na Měsíci a nerozbít jej (ten modul samozřejmě). Hra je však speciální v jedné důležité věci. Je totiž určena pouze pro HTC Diamond a jeho TILT API detekující pohyby a náklon komunikátoru. Hra lunarTilt vyžaduje, celkem pochopitelně, právě HTC Diamond a alespoň 99 kB prostoru.

Klepněte pro větší obrázek 

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
GPS Mission

Velmi neobvyklá "hra" pro všechny majitele PDA s GPSkou. Jde o zábavu nesoucí se na populární vlně geocachingu, v níž hráči hledají něco na způsob ukrytého pokladu. Hra má i vlastní webové stránky, kde lze nalézt další údaje o akcích i nové mise. Po stránce hardwarové je vedle GPSky vyžadován ještě operační systém Windows Mobile 5.0+ a 1,7 MB pro stažený instalační CAB archiv. Mimo QVGA rozlišení je podporováno i jemné VGA.

Klepněte pro větší obrázek 

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
SoloCartes

Francouzsky hovořící solitér, který obsahuje několik her karetního typu pro jednoho hráče. Nalezneme v něm jednak klasické tituly jako Klondike či Spider solitér, ale je tu i originální kousek Family. Pro každou z her lze vést nejlepší skóre, statistiky a ukládat hru. SoloCartes k běhu vyžadují 192 kB na disku pro stažený ZIP, dále jakékoliv Pocket PC a především - eTcl runtime.

Klepněte pro větší obrázek 

Hodnocení: 3/5
Stáhnout

Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (1) Další článek: Mio C725 je sedmipalcová navigace (exkluzivní první dojmy, foto a video)

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Zdarma, Zajímavá inovace, Mobil, Windows Mobile

Určitě si přečtěte