HTC Exodus bude zřejmě první „blockchain phone” na trhu. První zájemci se dočkají již na podzim

O smartphonech, které by využívaly blockchain už jsme slyšeli z různých směrů, ale HTC teď poslalo tiskovou zprávu, čímž projekt získává punc oficiality.  Jmenuje se HTC Exodus a psali jsme o něm už před dvěma měsíci. Dnes ale HTC oznámilo, že zájemcům umožní předběžný přístup k telefonu již ve třetím čtvrtletí tohoto roku.

Telefon má stavět na extrémní bezpečnosti již na hardwarové úrovni, offline uložení kryptoměn a hlavně decentralizovaných aplikacích (tzv. DApps).

  • K prvnímu pomůže hlavně oznámená spolupráce s firmou Bitmark zabývající se ochranou a podporou digitálního majetku.
  • S decentralizovanými aplikacemi pomůže firma Animoca, známá populární NFT hrou Cryptokitties. V té hráči sbírají a mění kočičky, ovšem nejvíce zajímavé je, že celá hra běží na blockchainu Ethereum. Její velký úspěch a potenciál DApps dokazuje, že v ní hráči za výměnu kočiček utratili již stovky tisíc dolarů. Tato hra bude na exkluzivně dostupná pro smartphony HTC. Fungovat bude na smartphou Exodus, ale oznámen byl i její příchod na současný model U12+, v budoucnu však přibudou další podporované telefony.

HTC má ambice stát se hlavním tržištěm s blockchainovým obsahem. O samotném telefonu prozatím více informací neznáme. Zájemci si mohou o předběžný přístup k telefonu požádat na htcExodus.com.

Aktualizováno: Krátce po zveřejnění středeční zprávy bleskově zareagoval i hlavní konkurent na poli blockchainových smartphonů, společnost Sirin. Ta serveru Cointelegraph sdělila, že jejich telefon Sirin Finney bude uveden už v listopadu. Závod o první kryptoměnový mobil na trhu tedy bude ještě zajímavý.

Diskuze (4) Další článek: Google prý tlačí na výrobce mobilů a EU mu jde po krku. Za co Googlu hrozí megapokuta?

Témata článku: HTC, Mobilní aplikace, Smartphony, Aplikace, Blockchain, Decentralizované aplikace, Kryptoměny, Sirin, Bitcoin, Ethereum, DApps, Hardwarová úroveň, Podzim, Zájemce, Cryptokitties, Telefon, Současný model, První zájemce, Celá hra, Tisková zpráva, Třetí čtvrtletí, Dolar, Exodus, Předběžný přístup, Hlavní konkurent


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy Note 9 — modrožlutý náčrtník tahá esa z rukávu

RECENZE: Samsung Galaxy Note 9 — modrožlutý náčrtník tahá esa z rukávu

** Nejnovější Note z dílny Samsungu vylepšil pero S Pen. Přes Bluetooth s ním můžete třeba fotit selfíčka ** Telefonu narostla paměť, zvýšila se kapacita baterie, nově dostal i kapalinové chlazení ** Note 9 se neprofiluje jen jako pracovní nástroj, stejně velký důraz je kladen i na mobilní hry

Martin Chroust | 31