HTC o sobě po čase dává vědět novým smartphonem. Zatím jen doma v Asii

HTC vydalo naposled nový smartphone určený pro globální trh loni na konci října. Byl jím netradiční kryptomobil HTC Exodus 1. Letos na jaře ohlásilo jeho odlehčenou verzi Exodus 1s, ta ale v prodeji zatím není. Jinak se tchajwanská společnost zaměřovala hlavně na své aktivity okolo virtuální reality a projektu Vive.

Klepněte pro větší obrázek

Nyní se tradiční smartphonová značka s bohatou historií ozývá s modelem střední třídy HTC U19e. Zajímavé už je samotné značení. Zřejmě se ve firmě dohodli, že přeskočí z 12 rovnou na 19, aby srovnali krok s letopočtem. Písmeno „e“ zase nejspíš znamená (podobně jako u Samsungu) základní verzi („essential“) daného modelu. Ovládání pomocí tisknutí rámečku (funkce Edge Sense), což byl původně hlavní důvod, proč HTC začalo značit své vlajkové telefony písmenem U, není u tohoto modelu, stejně jako např. u HTC U12 Life podporováno.

HTC U19e je opravdu klasickým zástupcem střední třídy, který se vyhýbá výraznějším experimentům. Z modelu U12+ si půjčuje designový nápad průsvitného zadního skleněného krytu. Displej má běžnou horní a spodní bradu a narostl na úhlopříčku 6 palců při širokoúhlém poměru stran 18 : 9 a Full HD+ rozlišení.

Výkon dodá procesor Snapdragon 710, doprovázený slušnou pamětí 6 + 128 GB. Slot na paměťovou kartu zůstal zachován, s 3,5mm jackem se ale výrobce rozloučil. Zadní dvojitý fotoaparát nabídne rozlišení 12 + 20 Mpx a světelnost f1.8 na primární čočce. Baterie má velmi slušnou kapacitu 3 930 mAh a podporuje rychlé kabelové dobíjení Quick Charge 4.0 přes USB-C konektor. Telefon běží na Androidu 9 Pie s nadstavbou HTC Sense. Cena novinky na Tchaj-wanu činí po přepočtu necelých 11 tisíc korun (bez daně).

Diskuze (2) Další článek: Sony láká na funkce fotoaparátu Xperie 1. Cinema Pro osloví amatérské kameramany

Témata článku: HTC, Android, Střední třída, Smartphony, HTC Sense, Quick Charge, Edge Sense, Asie, Case, Nový smartphone, Písmeno, Rozlišení, Model, HTC Exodus


Určitě si přečtěte