HTC One Max: obr před premiérou tajemství zbavený

HTC má představit přerostlý One Max až v říjnu, ale všechny zásadní informace známe už dnes. Máme také detailní fotografie přístroje.

Premiéry telefonů už nejsou co bývaly – výrobce prostě jen ukáže telefon, o kterém si vrabci na střeše internetu cvrlikají už dlouhé týdny. Stejně to bude i s tabletofonem HTC One Max. Poprvé jsme o něm slyšeli v červenci, poprvé jsme jej viděli na začátku srpna, postupně pak informací přibývalo, viz článek po čarou níže. Dnes jsme se dostali do stavu, kdy těch tajemství zůstává skutečně málo…

„Zvětšenina“ HTC One dostane 5,9" displej s rozlišením FullHD (1 920 × 1 080 pixelů) a procesor Qualcomm Snapdragon 600 s taktem 1,7 GHz a 2 GB RAM. Tím se také potvrzují původní domněnky, že vlajková loď bude překonána co do velikosti displeje, nikoliv však co do výkonnostních parametrů. K tomu úložiště o velikosti 16 GB a akumulátor s kapacitou 3 300 mAh.

Klepněte pro větší obrázek 
Grafika z Weibo.com potvrzuje podporu LTE sítí 

Operačním systémem je pochopitelně Android, otázkou už je pouze jestli HTC do startu prodeje stihne připravit verzi 4.3, nebo se bude nějaký čas čekat se starší 4.2. Na druhou stranu poté, co základ od Googlu zakryje uživatelské prostředí Sense, z Androidu nezbude mnoho viditelného.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Detaily telefonu od Mobile 01

Podobně jako „zmenšenina“ (HTC One mini) by měla i „zvětšenina“ dostat ultrapixelový fotoaparát a 2,1 Mpx přední kameru. Na zádech přístroje kromě LED blesku vidíme i čtečku otisků prstů. Minimálně některé asijské trhy by se měly dočkat dualSIM varianty tohoto obra, ale vsadím se, že by se líbila i mnoha českým MobilManiakům.

Max by měl být představen v průběhu října, to aby stihl předvánoční trh. Cenu odhadujeme na 15 000 Kč.


Původní článek vyšel 20. srpna s následujícím titulkem

Obří HTC One Max: na první fotografii vidíme čtečku otisků prstů

Aktualizováno 20. srpna: Bylo jen otázkou času, kdy se objeví první fotka tabletofonu... Kromě základní specifikace (čipset Snapdragon 800) zdrojové stránky www.ePrice.com.tw přidávají zajímavé vysvětlení hranatého objektu pod čočkou fotoaparátu. Prý se jedná o čtečku otisků prstů.

Klepněte pro větší obrázek 
HTC One mini, One a One Max na snímku od www.ePrice.com.tw

Původní článek vyšel 16. srpna s nadpisem:

Obří HTC One Max v premiéře už na berlínském IFA

Na začátku měsíce jsme psali, že HTC připravuje svůj phablet, který bude v mnohém vycházet z úspěšného modelu One. Nečekali jsme však, že světlo světa spatří již v září. HTC One Max by se totiž měl ukázat na berlínském veletrhu IFA. Půjde tak do přímého souboje se Samsungem Galaxy Note 3, jenž zde bude mít taktéž svou premiéru. Jak se již stalo zvykem, oficiální snímky hliníkového telefonu známe již nyní, když je zveřejnil twitterový účet @evleaks.

Klepněte pro větší obrázek
Dle některých zdrojů se však stále nejedná o finální verzi telefonu. Na té se má stále pracovat.

Oproti dosavadnímu vlajkové lodi, HTC One, se její větší bráška liší snad pouze v umístění blesku. Ta se v tomto případě přesunula pod čočku fotoaparátu. Ještě rámeček telefonu je mírně výraznější. Nahlas se pak spekuluje, že One Max bude osazen čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 800 s taktem 2,3 GHz a 2 GB RAM paměti. Dlouhou výdrž zajistí baterie s kapacitou 3 000 mAh. Nemohlo by to být letošní vrcholné HTC, kdyby chyběl ultrapixelový fotoaparát a stereoreproduktory s funkcí BoomSound.

Cena ani dostupnost nového phabletů pochopitelně není známa. Jisté však je, že prodeje se bude snažit podpořit také nová reklamní kampaň s názvem Change. Září v ní především představitel Irona Mana, Robert Downey jr. Níže se můžete podívat na nové, dvouminutové video, které tuto kampaň představuje. (Telefon, který se ve videu objevuje je HTC One, nikoliv One Max).

Diskuze (39) Další článek: Česká firma Geosense uspěla s mapami v USA

Témata článku: HTC, Android, Smartphony, HTC One, HTC One (E8), HTC One (M8), HTC One Max, HTC One mini, HTC One mini 2, Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy Note 3, Samsung Galaxy Note 3 Neo, Samsung Galaxy Note 3 Neo Duos, Premiér, Displej nikoli, Obr, Tajemství

Určitě si přečtěte