HTC One v redakci. HTC One jako dálkový TV ovladač

Do redakce dorazilo špičkové HTC One, hned jsme se pustili do testování. Začali jsme infraportem a funkcí dálkového ovladače.

Přesně měsíc po světové premiéře dorazil do redakce špičkový smartphone HTC One. Testovací program tentokrát nezačneme tradičním prvním pohledem, ten už jsme absolvovali přímo v Londýně na tiskové konferenci.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nemáme ještě k dispozici finální prodejní balení, „Jednička“ nám přišla pouze s jednoduchým koženkovým pouzdrem.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Frézovaný hliník, „černé“ sklo a precizní zpracování. Tohle se HTC povedlo.

„Dálkáč“ v mobilu

Dnes se rovnou zaměřím na jednu ze zajímavých funkcí, v historii už několikrát pohřbený, ale znovu se vracející infraport a s ním svázanou aplikaci pro ovládání televize. Má dvě základní části – jedna nahrazuje běžné dálkové ovládání, druhá chce zážitek ze sledování televize posunout o kousek dále a otírá se o fenomén zvaný second screen, tedy druhá obrazovka, která doplňuje tu hlavní, televizní.

Klepněte pro větší obrázek
Dneska bude řeč hlavně o televizi, ale ovladač funguje s jakýmkoliv jiným, infračervenými paprsky ovládaným přístrojem. 

Barevné dlaždice reprezentují jednotlivé právě vysílané pořady, linka na spodní hraně ukazuje, v jaké fázi pořadu právě jsme. To co vidíte, jsou bohužel německé pořady, podpory českých televizí bychom se měli dočkat v následujících měsících. Druhá část aplikace vypadá a funguje jako dálkové ovládání.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Dvě hlavní části aplikace Televize

Video: HTC One jako dálkový TV ovladač

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Proces učení neznámého ovladače chvíli zabere, ale funguje.
Klepněte pro větší obrázek
Tohle je vzdálenost, na kterou probíhá učení kódů neznámého ovladače.
Klepněte pro větší obrázek 
Ve videu mluvím o funkci automatického probuzení telefonu, při uchopení telefonu. Funguje a funguje skvěle, jen musí displej zhasnout samovolně, když jej vypnete tlačítkem na horní hraně telefonu, tak nefunguje.
Klepněte pro větší obrázek
Aplikace je v jakési miniaturizované podobě přítomná také v notifikační roletce systému a je tak vždy po ruce. Platí to pro spuštěnou aplikaci, když ji nepoužíváte, tak v roletce nepřekáží.

Chcete vlastně ovladač v mobilu?

Konkurenční boj je tvrdý a firmě HTC se podařilo integrovat něco, co konkurence nemá. Navíc to udělali velmi dobře, ovladač funguje skvěle. Výkon zářiče se zdá být dostatečný, bohužel nemám dostatečně velký obývák, abych mohl vyzkoušet, jestli dříve dojde dech originálnímu ovladači televize, nebo „Jedničce“.

Přemýšlím jen na jednou, možná o to zásadnější otázkou: k čemu je dobrý ovladač v mobilu? Možná na nějaké ty vtípky při přepínání fotbalu v restauraci 4. cenové skupiny, ale doma už zřejmě jeden ovladač máte – ten originální se skutečnými tlačítky a všemi funkcemi, které vaše televize, satelit apod. podporují. Možná ale vymyslíte lepší způsob použití. Co třeba dálkově otevíraná garážová vrata? HTC dává k dispozici API k infraportu, tak se nechme překvapit, co vymyslí komunita.

Klepněte pro větší obrázek
Vyslání infračerveného signálu indikuje červená záře, která problikne u horní hrany displeje.
Diskuze (69) Další článek: Google Play 4.0: takhle má vypadat nová verze tržiště pro Androidy

Témata článku: HTC, Android, Technologie, HTC One, HTC One (E8), HTC One (M8), HTC One V, Černé sklo, Základní část, Red, Reda, Testovací program, Tv ovladač, Ovladač


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10