HTC skončil se značkou Qtek

Společnost HTC vyrábí smartphony a špičkové komunikátory s operačním systémem Windows Mobile. Nabízí se zejména u mobilních operátorů, kteří je prodávají pod svou značkou (např. MDA u T-Mobilu). Telefony pro volný prodej nabízí pod značkou Qtek. S tou se ale rozhodla skončit.
HTC skončil se značkou Qtek

Že neznáte HTC?

HTC je zkratka High Tech Computer a pod tímto označením vystupuje firma, která byla založena v roce 1997. Jako své sídlo si zvolila město Taoyuan na ostrově Tchajwan. Ihned po svém vzniku se začala specializovat na výrobu chytrých telefonů a komunikátorů s operačním systémem Windows Mobile. Dnes je jejím partnerem i samotný Microsoft, který pro ni právě operační systémy dodává.

Dá se říct, že v oblasti komunikátorů a smartphonů s Windows Mobile nemá dnes tato firma prakticky konkurenci. Své výrobky společnost dodává zejména operátorům, se kterými má podepsané dlouhodobé smlouvy. Patří mezi ně i takový velikáni jako je Vodafone, T-Mobile, Orange nebo O2. U nás s ní spolupracuje i Eurotel. Však jsme se také s mnoha výrobky mohli na českém trhu setkat. Vzpomeňme například na Dataphony a Smartphony od Eurotelu nebo na komunikátory MDA od T-Mobilu. Všechny tyto technické skvosty má na svědomí právě tchajwanská firma.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Tři názvy pro jeden produkt: HTC Universal • T-Mobile MDA Pro • Qtek 9000

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
MDA Vario aneb: Qtek 9100 • Orange SPV M3000 • O2 XDA Mini Pro

S Qtekem je konec

Nejsou to ale jen rebrandované produkty, co společnosti HTC přineslo na mobilní scéně takový věhlas. Výrobky určené pro volný trh totiž prodává pod označením Qtek. Jedná se například o velmi dobře vybavený smartphone Qtek 8310 nebo špičkový komunikátor s VGA dotykovým displejem s označením Qtek 9000, který seženete za částku přesahující dvacet pět tisíc korun.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Qtek 8310 • Qtek S200 • Qtek 8500 • Qtek 9100

A právě se značkou Qtek se včera společnost rozhodla skoncovat. Dále svoje produkty bude nabízet přímo pod svým vlastním jménem HTC. Při této příležitosti firma uvedla svůj nový logotyp a také nový design webu. Ten najdete na adrese www.htceurope.com. Nemusíte se ale obávat, že to bude znamenat konec pro komunikátory a smartphony, které operátoři prodávají pod svými vlastními značkami. V této spolupráci hodlá společnost HTC pokračovat i nadále.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Qtek 9000

Dvě novinky pro začátek

Při této příležitosti byly také oficiálně představeny dva nové produkty, které už ponesou nové logo:

Klepněte pro větší obrázek

HTC TyTN

Prvním z nich je komunikátor HTC TyTN, který navazuje na úspěšné MDA Vario. Znát jej můžete také pod označením HTC Hermes nebo Qtek 9600. Komunikátor nově podporuje sítě třetí generace i s nástavbou HSDPA a obsahuje operační systém Microsoft Windows Mobile 5.0. Kde sítě třetí generace nejsou, přijde jistě vhod pomalejší EDGE a GPRS. Na přední straně má komunikátor malou kamerku pro videohovory, vzadu pak fotoaparát s rozlišením dva megapixely. Pohánět jej bude procesor Samsung o frekvenci 400 MHz. Pro snazší psaní je připravena plnohodnotná QWERTY klávesnice, která se zasouvá pod displej. Ten bude dotykový s rozlišením 320 × 240 bodů. Paměti by měly mít následující velikosti: RAM 64 MB a ROM 128 MB. Rozšířit je půjde díky slotu pro paměťové karty microSD. Pro spojení s počítačem lze využít konektor miniUSB, Bluetooth a Wi-Fi. Rozměry novinky jsou 113 × 58 × 22 mm.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
HTC TyTN

HTC MTeoR

Druhou novinkou je smartphone HTC MTeoR. Jeho další označení, pod kterými je znám, jsou HTC Breeze a Qtek 8600. Taktéž obsahuje operační systém Microsoft Windows Mobile 5.0 i podporu sítí třetí generace. Přední CIF kamerka je proto nutností. Vzadu pak najdete 1,3megapixelový fotoaparát. Kromě UMTS zvládne komunikovat i přes pomalejší EDGE. Paměť má stejné velikosti jako u první novinky a je též rozšířitelná kartami microSD. Pro komunikaci na krátké vzdálenosti je připraveno Bluetooth a konektor miniUSB. Wi-Fi bohužel chybí. Displej o úhlopříčce 2,2 palce bude mít QVGA rozlišení, tedy 320 × 240 bodů. Přímo od výrobce bude v telefonu připraven prohlížeč dokumentů Wordu, Excelu, Powerpointu i formátu PDF. Snadná synchronizace s počítačem je samozřejmostí. Nový smartphone se vyznačuje těmito mírami: 112 × 49 × 15 mm.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
HTC MTeoR
Diskuze (37) Další článek: Novinka: Podcast pro Symbian S60 přímo od Nokie

Témata článku: HTC, Qtek, Windows, Smartphony, Software pro mobily, HTC Mteor, HTC Tytn, Qtek 8310, Qtek 8500, T-Mobile MDA Vario

Určitě si přečtěte