HTC Vive Pro už je v prodeji, koupit můžete i Starter Kit s ovladači. Starší model zlevnil

Od 5. dubna je v českých obchodech dostupný nový headset pro virtuální realitu HTC Vive Pro za 22 299 Kč. Jde o druhou generaci zařízení, jehož hlavní inovací je dvojice OLED displejů s celkovým rozlišením 2 880 × 1 600 bodů, což je o 78 % více obrazových bodů než u minulé generace. Zjemnění obrazu se pozitivně projevuje hlavně při zobrazení detailů a textu.

Vive Pro obsahuje integrovaná sluchátka s vyšším výkonem než u první generace a s vestavěným zesilovačem. Nový je také systém uchycení headsetu na hlavě uživatele. Nabízí lepší rozložení hmotnosti a snadnější nastavení velikosti pomocí kruhového dotahování. Mezi další vylepšení patří dva mikrofony s aktivním potlačením okolního hluku a duální kamera umožňující pohled do reálného světa.

Kromě samotného headsetu se prodává balení s příslušenstvím HTC Vive Pro Starter Kit, které navíc obsahuje i základnové stanice a ovladače ze sady HTC Vive verze 1.0. HTC Vive Pro je totiž kompatibilní s technologií sledování pohybu SteamVR Tracking 1.0 i 2.0, takže funguje i příslušenství z loňského modelu HTC Vive. Novou sadu s ovladači verze 2.0 bude HTC uvádět později. Cena kompletní sady je 30 tisíc korun.

K headsetům zakoupeným do 3. června 2018 přidá HTC jako dárek půlroční předplatné v obchodě Viveport s pěti různými VR zážitky na každý měsíc.​ Zároveň s příchodem nové generace VR headsetu zlevnil původní model HTC Vive na 15 199 Kč. Tím se stává VR řešení od HTC zase o něco dostupnějším.

Premiéra HTC Vive Pro na veletrhu CES 2018:

Váš názor Další článek: Tak vypadá operátorská noční můra. UPC Horizon Go je televize, kterou můžete vozit po celé EU

Témata článku: HTC, Nákup a ceny, Příslušenství, Virtuální realita, VR brýle, VR, Základnová stanice, HTC Vive, Celkové rozlišení, Kompletní sada, První generace, Ovladač, Nový headset, Loňský model, Headset, Půlroční předplatné, Starter kit, Model, Generace, Aktivní potlačení, Dobré rozložení, Minulá generace, Hlavní inovace, Nová sada, Obrazový bod

Určitě si přečtěte