HTML skrz Panamu do mobilů?

Panama od Oracle by mohla přinést převod HTML do přenosných zařízení.
Jedním z problémů počítačů určených do rukou a dlaní je rozměr jejich displejů. Toto omezení s sebou přináší obtížnost až nemožnost využití internetových technologií, zejména pak těch ukrytých za třemi písmenky WWW. Se zajímavým projektem, který by tento problém mohl vyřešit alespoň částečně, přichází společnost Oracle. Ta na letošním ročníku veletrhu CeBIT zveřejnila podrobnosti o projektu Panama. Dle dostupných informací by výsledkem měla být možnost automatického překladu formátu HTML do jazyků vlastním těmto mobilním zařízením (vedle zařízení s MS Windows CE a PalmPilotů se projekt týká i multifunkčních telefonů GSM). Uvedení prvního konkrétního produktu se předpokládá někdy v druhém pololetí tohoto roku.

Živě komentuje: Dobrý nápad, a to nejen z pohledu běžných uživatelů. Osobně ale hlavní výhodu nevidím ani tak v tom, že si budu moci brouzdat po inetu z Psiona. Větší přínos vidím v dostupnosti celých www aplikací – na mobilní techniku jdou i databáze, a tak budeme možná s Panamou zase o kousek blíž nezávislosti na tom, co máme právě v ruce. Navíc celá řada analýz ukazuje, že v této oblasti se budou v nejbližších letech točit nemalé peníze.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Panama, HTML, Mobil

Určitě si přečtěte

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

** Máte starší telefon který nepoužíváte? Nevyhazujte jej. ** S projekty UpCycling mu můžete dát nový smysl. ** Může z něj být třeba herní konzole, kamerový systém či stroj na těžbu Bitcoinu

5.  11.  2017 | Miksa Martin | 2

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

** Microsoft chystá novou verzi Office ** Co bychom od něj chtěli my? ** Jak by měly vypadat jeho součásti?

29.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 4