HTML skrz Panamu do mobilů?

Panama od Oracle by mohla přinést převod HTML do přenosných zařízení.
Jedním z problémů počítačů určených do rukou a dlaní je rozměr jejich displejů. Toto omezení s sebou přináší obtížnost až nemožnost využití internetových technologií, zejména pak těch ukrytých za třemi písmenky WWW. Se zajímavým projektem, který by tento problém mohl vyřešit alespoň částečně, přichází společnost Oracle. Ta na letošním ročníku veletrhu CeBIT zveřejnila podrobnosti o projektu Panama. Dle dostupných informací by výsledkem měla být možnost automatického překladu formátu HTML do jazyků vlastním těmto mobilním zařízením (vedle zařízení s MS Windows CE a PalmPilotů se projekt týká i multifunkčních telefonů GSM). Uvedení prvního konkrétního produktu se předpokládá někdy v druhém pololetí tohoto roku.

Živě komentuje: Dobrý nápad, a to nejen z pohledu běžných uživatelů. Osobně ale hlavní výhodu nevidím ani tak v tom, že si budu moci brouzdat po inetu z Psiona. Větší přínos vidím v dostupnosti celých www aplikací – na mobilní techniku jdou i databáze, a tak budeme možná s Panamou zase o kousek blíž nezávislosti na tom, co máme právě v ruce. Navíc celá řada analýz ukazuje, že v této oblasti se budou v nejbližších letech točit nemalé peníze.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Mobil, HTML

Určitě si přečtěte

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 8

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

** Nejprve to vypadalo jako vážný, ale jen izolovaný problém ** Pak se to nafouklo do obřích rozměrů ** CCLeaner má problém a Avast ostudu

24.  9.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 27

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

28.  8.  2017 | Kůžel Filip | 15