HTML skrz Panamu do mobilů?

Panama od Oracle by mohla přinést převod HTML do přenosných zařízení.
Jedním z problémů počítačů určených do rukou a dlaní je rozměr jejich displejů. Toto omezení s sebou přináší obtížnost až nemožnost využití internetových technologií, zejména pak těch ukrytých za třemi písmenky WWW. Se zajímavým projektem, který by tento problém mohl vyřešit alespoň částečně, přichází společnost Oracle. Ta na letošním ročníku veletrhu CeBIT zveřejnila podrobnosti o projektu Panama. Dle dostupných informací by výsledkem měla být možnost automatického překladu formátu HTML do jazyků vlastním těmto mobilním zařízením (vedle zařízení s MS Windows CE a PalmPilotů se projekt týká i multifunkčních telefonů GSM). Uvedení prvního konkrétního produktu se předpokládá někdy v druhém pololetí tohoto roku.

Živě komentuje: Dobrý nápad, a to nejen z pohledu běžných uživatelů. Osobně ale hlavní výhodu nevidím ani tak v tom, že si budu moci brouzdat po inetu z Psiona. Větší přínos vidím v dostupnosti celých www aplikací – na mobilní techniku jdou i databáze, a tak budeme možná s Panamou zase o kousek blíž nezávislosti na tom, co máme právě v ruce. Navíc celá řada analýz ukazuje, že v této oblasti se budou v nejbližších letech točit nemalé peníze.

Váš názor Další článek: Nové SQL Anywhere Studio dostatečně mobilní

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Panama, Mobil, HTML


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15