Huawei 17. října představí smartphone s displejem přes celou přední stranu

Huawei z aktuální situace okolo nedostupné licence pro služby a aplikace od Google vybruslí zřejmě nejlépe, jak může - představením nového produktu. A to ne ledajakého. Příští týden ve čtvrtek, tj. 17. října, má čínský výrobce v Paříži ukázat smartphone s displejem na 100 procentech čelní strany!

Huawei tak bude muset všechny snímače umístit pod displej. Podobně na tom byl i prototyp Oppa z letošního června, který se však do prodeje zatím nedostal. Podle zdroje bude novinka od Huawei prvním komerčně dostupným smartphonem s poddisplejovou selfie kamerkou. A, byť je tato technologie zatím v plenkách, má se velmi brzy stát jakýmsi mobilním standardem. Pod displejem se samozřejmě počítá i se čtečkou otisků prstů, což dnes už není žádná převratná novinka, zvuk sluchátkového reproduktoru při volání bude prostupovat přímo přes displej.

Další detaily o telefonu můžeme jen odhadovat. Bude se jednat o první smartphone Huawei postavený na připravovaném 5nm čipsetu Kirin 1000? Podle zdroje se nový smartphone dostane do prodeje ještě letos, pokud však americko-čínská obchodní válka neskončí, můžete to znamenat, že se dostupnost telefonu přesune na příští nebo dokonce na přespříští rok. Jak to nakonec dopadne, bude jasné již příští čtvrtek.

Představení poddisplejové selfie v podání Oppa:

Zdroj BGR

Diskuze (18) Další článek: Huawei otevřel v domovském Šen-čenu moderní vlajkovou prodejnu

Témata článku: Huawei, Smartphony, Spekulace, Bezrámečkový displej, Čtečka otisků v displeji, Kirin, Displeje, Selfie, HiSilicon, Říjen, Displej, Přední strana, Pře, Paříž


Určitě si přečtěte