Huawei a HTC o telefonech s Windows Phone 8

Firmy Nokia, Huawei a HTC poodhalily své plány s platformou Windows Phone 8. Prvních zařízení se dočkáme na sklonku letošního roku.
Huawei a HTC o telefonech s Windows Phone 8

Den po oznámení aktualizovaného systému Windows Phone 8 se objevily první informace o příchodu telefonů, jež by měly nový OS využívat. Hlavní partner Microsoftu, Nokia, přímo na konferenci uvedla nové aplikace pro Lumie, avšak o nové generaci telefonů řeč nebyla. Na oznámení si budeme zřejmě muset počkat až na zářijový Nokia World. Naopak dva z dalších partnerů, Huawei a HTC, poskytli své tiskové zprávy veřejnosti již ve čtvrtek.

Čínský Huawei se ve spojitosti s Windows Phone objevuje vůbec poprvé, dosud totiž žádný telefon se systémem od Microsoftu na trh neuvedl. Dle vyjádření vydané tiskové zprávy se to koncem letošního roku změní. Právě tehdy totiž bude představen první telefon Huawei se systémem Windows Phone 8. Pro zákazníky je to jistě skvělá zpráva. Tahle čínská společnost je totiž známa výrobou kvalitních telefonů za přijatelnou cenu. Za všechny můžeme zmínit čtyřjádrový Huawei Ascend Quad nebo dlouhou dobu nejtenčí smartphone Huawei Ascend P1 S. Ty však běží na konkurenčním Androidu.

Klepněte pro větší obrázek 

Zato HTC není ve výrobě telefonů s Windows Phone žádným nováčkem. Dva jejich kousky, HTC Titan a HTC Radar, má ještě mnoho z vás jistě v kapse. Oba, dříve než kdokoliv jiný na trhu, nabídly podporu internetového sdílení a získali si tak mnoho sympatizantů. Nyní, po deseti letech a čtyřiceti milionech prodaných kusů, jež běžely na různých verzích systému od Microsoftu, bude tato spolupráci i nadále pokračovat. HTC se domnívá, že počínající sílu celého ekosystému nelze přehlížet a naopak je nutné nabídnout tento systém i na svých zařízeních. Na první telefony HTC s Windows Phone 8 se tak můžeme těšit „později v tomto roce“.

Klepněte pro větší obrázek 

Poslední ze čtyř oznámených partnerů je mobilní jednička, Samsung. Ten zatím ohledně své budoucnosti s Windows Phone 8 mlčí. Jakmile se dozvíme nějaké informace, budete vás informovat.

Témata článku: HTC, Huawei, Windows, HTC Radar, HTC Titan, Huawei Ascend P1, Huawei Ascend P1 S

22 komentářů

Nejnovější komentáře

  • David Chmelíček 23. 6. 2012 8:42:25
    Windows phone už nikdy!!Stačilo jednou s lumii 800 a horší systém jsem v...
  • legnaw 22. 6. 2012 22:13:03
    Taiwanskej spoločnosti HTC unikli plány a približné termíny predstavenia...
  • Milan Hošek 22. 6. 2012 18:34:24
    A výsledky těch tiskových konferencí jsou jaké? To, že tam jen řekli otom,...
Určitě si přečtěte

Desítky jsou nejbezpečnější systém, ale Microsoft nestíhá

Desítky jsou nejbezpečnější systém, ale Microsoft nestíhá

** Desítky jsou nejbezpečnější systém Microsoftu ** V zámoří se daří i jeho Bingu ** Jenže firma stejně nestíhá a ruší dřívější sliby

8.  7.  2017 | Čížek Jakub | 9

Windows XP patří do koše! Ne na počítač připojený do internetu

Windows XP patří do koše! Ne na počítač připojený do internetu

** Windows XP patří do koše ** Microsoft ale pořád vydává aktualizace, což je chyba ** Podpora přitom skončila už před lety

17.  6.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 17

Microsoft má problém. Kaspersky si na něj stěžuje u Evropské komise

Microsoft má problém. Kaspersky si na něj stěžuje u Evropské komise

** Kaspersky si stěžuje v Evropě ** Nelíbí se mu antivirus od Microsoftu ** Ten je totiž součástí Windows 10

10.  6.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 8


komerční sdělení

Komerční sdělení