Huawei Fit je fitness tracker převlečený za hodinky. Z obojího prý bere to nejlepší

  • Huawei Fit je první tracker od čínské společnosti s kulatým displejem
  • K dispozici budou i tréninkové plány pro půlmaraton nebo maraton
  • E-paper displej s funkcí always-on umožní až 30denní výdrž
Huawei Fit je fitness tracker převlečený za hodinky. Z obojího prý bere to nejlepší

Své první a jediné opravdu chytré hodinky představila společnost Huawei před více než rokem a půl. Od té doby jsme se dočkali několika chytřejších fitness náramků, avšak nejednalo se o opravdové „smartwatch”. Situaci bohužel nezmění ani fitness tracker Huawei Fit, který byl nyní představen. Drobnou útěchou může být, že se jedná o zatím nejvšestrannější fitness tracker této značky.

Na rozdíl od chytrého náramku Huawei Colorband A1 budou Huawei Fit osazeny displejem, co se technologie týče, jde o elektronický papír známý ze čteček elektronických knih. Tím se novinka podobá hodinkám Pebble Time Round. Samozřejmostí je zaznamenávání běžných fitness hodnot (ušlých kroků, spálených kalorií či délku a kvalitu spánku) včetně kontinuálního monitorování srdečního tepu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Monochromatický displej bude reagovat na dotykové ovládání. Jako bonus lze vnímat připravené tréninkové plány pro půlmaraton nebo maraton.

Huawei Fit přitom sám pozná, zda právě jdete, běžíte nebo spíte. Vlastní GPS nemá. Naměřené hodnoty lze synchronizovat se smartphonem pomocí aplikace Huawei Wear. Fit rovněž dokáže zobrazit některé notifikace z telefonu, umožní přijetí telefonátu či přečtení SMS zpráv.

Vydrží i celý měsíc

Výdrž by se měla pohybovat kolem šesti dní při normálním používání a až 30 dní ve standby režimu (bez připojeného smartphonu). Dobíjení pak zabere necelé dvě hodiny. Huawei Fit bude k dispozici ve stříbrné, šedé, oranžové, modré a černé variantě. Ta půjde případně změnit jiným (18mm) řemínkem. Cena Huawei Fit bude startovat na 130 dolarech, což by v Česku mohlo znamenat cenu kolem čtyř tisíc korun. A to je hodně...  

Témata článku: Huawei, Smartwatch, Nositelnosti, Hodinky, Wearables

2 komentářů

Nejnovější komentáře

  • g-sus 4. 11. 2016 11:27:41
    Hnusne, predrazene, zbytocne a absolutne nicim vynimocne. Skratka DOA.
  • mas0n 4. 11. 2016 10:52:59
    Na MN píšou o ceně 199 euro, což je o dost víc než 4000. Každopádně...
Určitě si přečtěte

Xiaomi Amazfit: Nadějný start zabíjí chybějící podpora [fotorecenze]

Xiaomi Amazfit: Nadějný start zabíjí chybějící podpora [fotorecenze]

** Xiaomi Huami Amazfit se začínají prodávat za 4 500 Kč ** Má vestavěnou GPS a až týdenní výdrž ** Mohou být konkurencí pro věhlasný sporttester Garmin Fénix?

26.  7.  2017 | Měchura Milan | 18


komerční sdělení

Komerční sdělení