Huawei má druhou generaci AI platformy. Aplikace budou rychlejší a chytřejší

Huawei v uplynulých dnech představilo na evropské konferenci Eco Connect novou generaci mobilní platformy pro umělou inteligenci označovanou jako HiAI 2.0. Platforma je vstupní branou pro vývojáře, jejichž aplikace budou zaměřené na zpracování náročných dat pomocí algoritmů umělé inteligence. Poprvé Huawei uvolnilo své API vývojářům letos v dubnu, tehdy ještě pro předchozí generaci HiAI 1.0. Díky tomu se Huawei nemusí při vývoji aplikací pro AI spoléhat pouze na vlastní vývojáře.

Klepněte pro větší obrázek

HiAI 2.0 přinese ještě lepší výpočetní sílu, bohatší rozhraní API a podporu širší škály zařízení. Tvorba AI aplikací má být mnohem snazší. Nová platforma HiAI nabízí vývojářům lepší přístup k funkcím čipsetů, zařízením a cloudovým službám společnosti Huawei. Zahrnuje služby HiAI Foundation, HiAI Engine a HiAI Service, které vzájemně spolupracují.

HiAI poskytuje přístup k funkcím čipsetové sady, kterými jsou například podpora několika frameworků, anebo vysoká výpočetní kapacita. Platforma využívá možnosti čipsetu Kirin 980 k dosažení dvojnásobné rychlosti rozpoznávání obrazu v porovnání s jeho předchůdcem – až 4 500 obrázků za minutu. První praktickou implementaci HiAI 2.0 můžeme nalézt ve smartphonech nově prodávané řady Mate 20.

Klepněte pro větší obrázek

V současnosti zahrnuje ekosystém Huawei HiAI více než 1000 aktivních partnerů, 450 000 vývojářů a pomáhá víc než 300 milionům uživatelům na celém světě. V rámci programu provozuje společnost Huawei 13 výzkumných center a dvě Open Labs po celém světě. Tyto laboratoře mají úlohu odrazového můstku pro úspěšné vývojáře, kteří díky nim mohou představit své projekty na globální úrovni.

Diskuze (1) Další článek: Headset pro virtuální realitu v barvách F1: Limitovaná edice HTC Vive Pro McLaren

Témata článku: Huawei, Aplikace, AI, Kirin, Umělá inteligence, Mobilní platformy, Pro vývojáře, Široká škála, Dvojnásobná rychlost, Vývojář, Uplynulý den, Dobrý přístup, Inteligence, Celý svět, Generace, Platforma, Cloudová služba, Mobilní platforma, Druhá generace, API, Vstupní brána, Odrazový můstek, Čipset, Předchozí generace


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 12 povedených tabletů, které udělají radost pod stromečkem

Vybrali jsme 12 povedených tabletů, které udělají radost pod stromečkem

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů napříč cenovým spektrem ** Cena použitelných modelů začíná na dvou tisících korun

Jan Láska | 93

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 18

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 124

Operátoři zlevňují neomezené tarify a přidávají gigabajty. Po Vodafonu se přidává T-Mobile

Operátoři zlevňují neomezené tarify a přidávají gigabajty. Po Vodafonu se přidává T-Mobile

** Vánoční nabídka Vodafonu pokračuje jakoby se nechumelilo ** Nový tarif T-Mobilu není úplně na očích, u nás ale odkaz najdete ** O2 na oba konkurenty nestačí přestože data zdojnásobil

Aleš Pospíšil | 84