Huawei má robotickou prodejnu bez obsluhy. Ve Wuhanu má pomoct proti šíření koronaviru

Se začátkem roku otevřela společnost Huawei první robotickou prodejnu bez obsluhy a s nepřetržitým provozem. Stalo se tak ve Wuhanu, což je město známé jako centrum šíření koronaviru.

Otevření proběhlo 1. ledna, tedy ještě před ohlášením prvního úmrtí spojovaného s nákazou. Už tehdy však firma umístila prodejnu právě sem, jako jedno z mnoha opatření, které mají omezit setkávání lidí a další šíření viru. Vývoj konceptu však pochopitelně započal daleko dříve, firma zde uplatňuje řadu špičkových technologií od robotiky po 5G.

Futuristická prodejna stojí v Optics Valley New Development International Center. Zákazníci mohou nakoupit na internetu a pak si jen vyzvednout zboží, ale vybírat se dá i na dotykových panelech přímo na místě. Zaplatit je možné třeba mobilem. K dispozici jsou telefony, tablety, chytré reproduktory, sluchátka a další drobné položky.

Video, které firma zveřejnila u příležitosti otevření prodejny:

Diskuze (1) Další článek: Nejen pro fanoušky vláčků: Mapy.cz nově ukazují zrušené železniční tratě

Témata článku: Huawei, Technologie, Koronavirus, Čína, Prodejny, Virus, Šíření, Prodejna, Obsluha, Otevření, Internet, Otevření prodejny, Šíření viru


Určitě si přečtěte