Huawei Nova 4 s průstřelem v displeji se ukazuje. Selfie kamera už nebude potřebovat výřez

Také Huawei se chystá na svých smartphonech používat nové typy displejů. Výřezy v podobě vaniček nebo kapek nejsou moc pěkné a začínají být už taky trochu okoukané. Novým typem displeje by mohl být tzv. „průstřel“ – tedy otvor pro selfie někde uvnitř plochy displeje bez spojení s okrajem.

Ani tohle řešení samozřejmě není ideální a neumožňuje například ke kameře připojit senzory na snímání 3D obrazu a pokročilé odemykání obličejem. Proto se dá očekávat že průstřel budou mít spíše zařízení nižší a střední třídy, kam by mohl patřit také Huawei Nova 4.

Samsung nedávno uvedl flexibilní displej:

Podle informací z twitterového účtu @VenyaGeskin1 má mít Nova 4 bezrámečkový displej s průstřelem, zadní strana má připomínat rozvržením čoček model P20 Pro, ale bez účasti Leica na ladění fotoaparátu. Nic bližšího v tuto chvíli o novince nevíme, Huawei ji ale minimálně pro čínský trh má představit ještě v prosinci.

Prototyp Huawei se stejně řešeným displejem už také krátce ukázali účinkující v pořadu streamovaném čínskou internetovou televizí iQIYi. Celou dobu si ale dávali velký pozor, aby nebyla vidět zadní část telefonu. S největší pravděpodobností jde právě o model Nova 4.

Diskuze (15) Další článek: Aktuální Android 9 Pie dostává čtvrtý smartphone značky Nokia

Témata článku: Huawei, Technologie, Smartphony, Spekulace, Průstřel v displeji, Selfie, Leica, Bezrámečkový displej, Průstřel, Zadní část, Nízká třída, Celá doba, Kamera, Velký pozor, Twitterový účet, Výřez, Typ displejů, Displej, Čínský trh, Nový typ, Největší pravděpodobnost, Zadní strana


Určitě si přečtěte

Xiaomi Yi Mirror Dash Cam: Zajímavá kombinace má své mouchy i zdrcující trumfy

Xiaomi Yi Mirror Dash Cam: Zajímavá kombinace má své mouchy i zdrcující trumfy

** Montáž není úplně jednoduchá a bude lepší ji svěřit profíkovi ** Displej je dobře vidět ve dne a v noci zbytečně neoslňuje ** Každý dotyk na zrcátku/displeji je hodně vidět

Jakub Michlovský | 36

RECENZE: Xiaomi Mi A2 — průbojnější pokračovatel rodu

RECENZE: Xiaomi Mi A2 — průbojnější pokračovatel rodu

** Displej 18 : 9 jde udělat bez výřezu, hurá! ** Zapomeňte na paměťovou kartu a jack ** Čistý Android One je hodně svižný

Ondrej Papánek | 49

Samsung Galaxy S10+: Vyzkoušeli jsme pět foťáků i prémiovou verzi s nevídanou pamětí

Samsung Galaxy S10+: Vyzkoušeli jsme pět foťáků i prémiovou verzi s nevídanou pamětí

** Třetí novinkou řady S10 je plusová varianta ** Výbava je podobná jako Galaxy S10, navíc je jen větší kapacita baterie a duální selfie ** Speciální keramická edice se ale může těšit na 12GB RAM a 1TB úložiště!

Martin Chroust, Tomáš Holčík | 45