Huawei plní předsevzetí. Nova 3 je na trhu teprve měsíc a už se jí prodaly 2 miliony

Huawei si na letošní rok vytyčilo sebevědomý plán prodat globálně 200 milionů smartphonů. K naplnění cíle může výrazně pomoci aktuálně i v Česku prodávaná novinka, model Huawei Nova 3. Čínský výrobce, který se v uplynulém druhém čtvrtletí 2018 stal poprvé světovou smartphonovou dvojkou, oznamuje dva miliony prodaných kusů. Pro srovnání, za celý rok se celosvětově prodá zhruba 1,5 miliardy chytrých telefonů.

Na evropské a další globální trhy Nova 3 vstoupila teprve nedávno, takže do uvedených statistik se čísla příliš promítnout nestačila. V domovské Číně se ale telefon prodává už déle než měsíc. Novinka jen potvrzuje obrovsky silnou pozici tandemu Huawei + Honor na čínském trhu. Firma do prodejů započítává i odlehčená model Nova 3i, který se v Evropě neprodává.

Nova 3 ale velmi pravděpodobně zaboduje i v Evropě. Z pohledu ceny, výbavy a designu jde totiž o mimořádně zdařilý mix (více v naší recenzi). Na českém trhu aktuálně probíhají předobjednávky, fyzicky do prodeje vstoupí telefon 1. září 2018. Na výběr je zatím fialová a černá barva, později má dorazit do obchodů i tyrkysově modrá. Cena činí 11 tisíc korun.

Redakční video preview smartphonu Huawei Nova 3:

Diskuze (29) Další článek: Samsung jde s pravdou ven. Jak konkrétně je řešeno chlazení u Galaxy Note 9?

Témata článku: Huawei, Smartphony, Nákup a ceny, Vlajková loď, Čína, Chytrý telefon, Statistika, Huawei Nova 3, Letošní rok, Novinka, Evropa, Čínský trh, Trh, Čínský výrobce, Česká republika, Pohled ceny, Telefon, Milión smartphonů, Předsevzetí, Odlehčený model, Celý rok, Huawei P, Nov, Uvedená statistika, Model


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

** Samsung se letos zaměřil na střední třídu, a my jsme otestovali další výsledek jeho snažení ** Galaxy A50 vás naláká na skvělý displej, velkou baterii a trojitý fotoaparát ** Plastová konstrukce nevadí, vůbec poprvé jsme si Samsungů vyzkoušeli optickou čtečku otisků prstů.

Martin Chroust | 27

Vyzkoušeli jsme 45W nabíjení u Galaxy Note10+. Z nuly na sto dobijete za...

Vyzkoušeli jsme 45W nabíjení u Galaxy Note10+. Z nuly na sto dobijete za...

** Již při představení Samsungu Galaxy Note10+ nás zaujala podpora rychlého 45W kabelového dobíjení ** Nabíječka nám již dorazila do redakce, doba nabíjení je však velkým zklamáním ** Nevěřte tomu, co se píše jinde, přinášíme kompletní test na dvou různých modelech s přesnými časy

Martin Chroust, Jakub Michlovský | 32