Huawei prohlubuje spolupráci s Googlem. Zprávy pro Android budou výchozí komunikační aplikací

Huawei prohlubuje spolupráci s Googlem. Zprávy pro Android budou výchozí komunikační aplikací

Huawei a Google v uplynulých dnech oznámili prohloubení vzájemné spolupráce. V praxi to bude znamenat hlubší integraci služby Android Messages (do češtiny přeloženo jako Zprávy pro Android) do prostředí EMUI, které smartphony Huawei používají. Aplikace se tak během následujících měsíců stane hlavním nativním komunikačním kanálem v androidových zařízeních Huawei.

Aplikace podporuje nový komunikační standard RCS (Rich Communication Services) a v podstatě tak sjednocuje používání SMS a MMS do jednoho messengeru, včetně posílání fotek, emotikonů, nálepek a dalších, ale také videohovorů, tzn. ViLTE nebo služby Google Duo. Standard ovšem musí být podporován i ze strany operátorů.

Aby měli operátoři implementaci jednodušší, zavedl Google platformu Jibe, ke které se operátoři mohou připojit. Huawei, jako partner pro výstavbu infrastruktury mnoha z nich (snad jen kromě amerických) pak může být účinným argumentem. Operátorům se zastaralý systém SMS dlouho nechtěl opouštět, protože přinášel tržby při minimálních nákladech. V době neomezených tarifů a datových messengerů ale tento dříve tolik oblíbený způsob komunikace ztrácí na významu.

Google vysvětluje výhody Android Messages:

Váš názor Další článek: Mor se šíří dál. Také Sony připravuje telefon bez 3,5mm jacku

Témata článku: Google, Huawei, Android, EMUI, Messenger, SMS, Neomezený tarif, RCS, Byznys, Minimální náklad, Messages, Následující měsíc, Aplikace, Vzájemná spolupráce, #Huawei, Zastaralý systém, Uplynulý den, Hluboká integrace, Komunikační aplikace, MMS, Operátor, #Android, Oblíbený způsob


Určitě si přečtěte

RECENZE: Asus Zenfone 5Z — velký stylař posouvá hranice

RECENZE: Asus Zenfone 5Z — velký stylař posouvá hranice

** Zenfone 5Z je jako pětka, jenom se špičkovou výbavou ** Potěší vysokým výkonem, očištěným systémem, ale i stereo repráčky ** S cenou se naštěstí drží při zemi.

Martin Miksa | 26

RECENZE: Huawei P20 — premiant s výhodnější cenovkou

RECENZE: Huawei P20 — premiant s výhodnější cenovkou

** Huawei u modelu P20 nasadil rozumnou cenovku ** V aktuálním portfoliu se P20 jeví jako zlatá střední cesta ** Nechybí moderní výřez v displeji a zůstala spolupráce s Leicou

Jakub Vrbacký | 7