Huawei snadno nahradí chybějící Google mapy. Podepsal dohodu s TomTomem

Huawei snadno nahradí chybějící Google mapy. Podepsal dohodu s TomTomem

Na začátku letošního roku prosákla na internet informace o tom, že Huawei chce ještě letos nahradit chybějící balík GMS (Google Mobile Services) vlastním řešení, které se bez okolků nazývá Huawei Mobile Services alias HMS. Čínský gigant chce posupně nahrazovat služby od Googlu svými klony, u dvou aplikací však zatím narazil - u YouTube a Google Map. YouTube v Číně sice neexistuje, ale ve zbytku světa jsou na něj lidé zvyklí. Jak jej efektivně nahradit, zatím firma neví, ovšem u mobilních map si už našla významného partnera.

Podle agentury Reuters se Huawei dohodlo s holandskou navigační společností TomTom. V budoucích smartphonech od Huawei bude k dispozici aplikace Mapy, která využije mapové podklady, dopravní informace a navigační software od TomTomu. Pro obě firmy se jedná o významnou spolupráci. TomTom získal výrazného partnera, který mapy v mobilu nutně potřebuje, a jistě za přístup k nim i pořádně zaplatil. Huawei si zase může odškrtnout jednu z položek na cestě za úplnému osamostatnění od Google služeb.

Ani jedna ze stran transakci blíže nekomentovala, zástupce TomTomu pouze uvedl, že smlouva byla podepsána již dříve, a až doteď byla vedena v tajnosti. Přesná částka za navigační software TomTom, kterou zaplatila společnost Huawei, je v tuto chvíli neznámá.

Představení mobilní navigace TomTom Go:

Zdroj Reuters

Diskuze (54) Další článek: Honor v lednu zlevňuje smartphony, nejvyšší model seženete o tisícovku výhodněji

Témata článku: Huawei, Mobilní aplikace, Aplikace, Smartphony, Kauza Huawei, Čína, Software pro navigace, Google Mapy, TomTom, YouTube, HMS, Dohoda, Politika, Software, Mapa, Google služba, Internet, Google Mobil Services, Reuters, GMS, Huawei Mobile Services


Určitě si přečtěte