Huawei spouští výrobu Mate X. Jako první zamíří do Číny, kusů nebude mnoho

Nejen Samsung, ale také Huawei musel svůj skládací model oproti původním předpokladům trochu opozdit. Ovšem, tentokrát za tím nestál zásah do konstrukce ale spíše dopad sankcí ze strany americké administrativy. I když i Huawei trochu zasáhlo do původního designu. Na zadní straně od únorového představení přibylo tlačítko, které oba díly konstrukce „odblokuje“ ze zavřeného stavu, a místo tří fotoaparátů jsou na zádech k dispozici hned čtyři snímače. A podle zákulisních informací se mimo softwaru ladila i výdrž a odolnost displeje, aby jej nepotkal stejný osud jako první generaci Galaxy Fold.

Podle čínského zdroje již Huawei zahájilo masovou výrobu Matu X s tím, že první kusy s k majitelům dostanou ještě do konce října. Již teď je jasné, že Huawei zvolí stejnou taktiku jako u Mate 30, který je zatím výhradně dostání pouze v Číně a Singapuru. Problém je v tom, že Huawei stále neobdržel certifikaci balíku GMS, takže v telefonu chybí Google Play, YouTube a další aplikace od Googlu. Aplikační nabídka Mate X je tak v tuto chvíli stejná jako u čínské verze Mate 30.

Jedno z prvních unboxing videí Huawei Mate X:

O tom, že Mate X půjde již brzy do prodeje, svědčí i krátké rozbalovací video, na němž je vidět základní balení telefonu. Nechybí zde samozřejmě síťový adaptér, USB kabel ani sluchátka. Výrazným přídavkem je kožené pouzdro, do něhož telefon umístíte v zavřeném stavu.

Naše první dojmy z Huawei Mate X:

Zdroj Cnbeta

Diskuze (4) Další článek: CAT B26 je nový základ mezi outdoor mobily. Má zvýšenou odolnost proti vodě i pádům

Témata článku: Huawei, Android, Google Play, EMUI, Smartphony, Kauza Huawei, Skládací displej, Čína, YouTube, Hybridy, Skládací konstrukce, Huawei Mate X, Huawei Mást X, Singapur, Kus, Výroba, USB, GMS, Telefon, Mat X, Konstrukce, Kožené pouzdro


Určitě si přečtěte