Huawei TalkBand B1: „wearables” na scéně [MWC]

Osobní trenér a headset v jednom balení, to je další novinka se značnou Huawei. Budou i pro iPhone a Windows Phony.
Huawei TalkBand B1: „wearables” na scéně [MWC]

Společnost Huawei představila na barcelonském veletrhu hromadu novinek. V souladu trendem prolínání se mobilních technologiích s tzv. mobilním příslušenstvím představila svého zástupce do kategorie „wearables”, tedy nositelnou elektroniku, spárovanou se smartphonem a ideálně analyzující aktivity svého majitele. Chytrý náramek od Huawei, který všechna tato kritéria splňuje, se jmenuje Huawei TalkBand B1.

Klepněte pro větší obrázek
Chytrý náramek Huawei TalkBand B1 bude dostupný v šesti barevných provedeních, a to za cenu okolo 3 300 korun ve druhém kvartálu letošního roku (obr.: @HuaweiDevice)

Pryžový náramek s 1,4" OLED displejem (mimochodem zakřiveným) a váhou 26 gramů, který lehce připomíná futuristické hodinky, to je TalkBand B1. Náramek, který se zapíná na dvojici pryžových kolíčků, a který zároveň splňuje certifikaci odolnosti IP57, slouží v tuto chvíli jako příslušenství k telefonům s Androidem.

Podpora pro spárování s iOS a Windows Phony je plánována později. Z hlediska konektivity je TalkBand B1 vybaven USB konektorem, NFC pro snadnější párování, Bluetooth ve verzi 4.1 a dvojicí mikrofonů, díky kterým může sloužit také jako Bluetooth headset (po vyjmutí displejové části a zasazení do ucha).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vodotěsnost (IP 57), dva mikrofony, reproduktor, Bluetooth, NFC a další senzory monitorující vaši aktivitu (obr.: @HuaweiDevice)

TalkBand B1 je podle Číňanů první náramek, který dokáže monitorovat vaši aktivitu a zároveň umožňuje volání. Kromě hodinek a Bluetooth headsetu může sloužit jako krokoměr, čítač ušlé vzdálenosti a spálených kalorií, dovede měřit celkovou denní i noční aktivitu svého majitele a také vás dokáže probudit v lehčích fázích spánku tak, abyste se po probuzení cítili odpočatí. Pokud se náramek od spárovaného smartphonu vzdálí na deset metrů, upozorní na to vibrací.

Integrovaná baterie o kapacitě 90 mAh má vydržet 7 hodin hovoru nebo dva týdny v pohotovostním režimu, přičemž nabíjení probíhá skrze do pásku zabudovaný USB konektor. Za cenu okolo 3 300 korun a v šesti barevných provedeních by se měly Huawei TalkBand dostat na evropský trh v druhém čtvrtletí roku 2014.

Diskuze (14) Další článek: LG G2 mini naživo z Barcelony [MWC]

Témata článku: Huawei, Příslušenství, Wear OS, Wearables, Apple iPhone 4GB, #Huawei, TalkBand


Určitě si přečtěte