Huawei TalkBand B1: „wearables” na scéně [MWC]

Osobní trenér a headset v jednom balení, to je další novinka se značnou Huawei. Budou i pro iPhone a Windows Phony.
Huawei TalkBand B1: „wearables” na scéně [MWC]

Společnost Huawei představila na barcelonském veletrhu hromadu novinek. V souladu trendem prolínání se mobilních technologiích s tzv. mobilním příslušenstvím představila svého zástupce do kategorie „wearables”, tedy nositelnou elektroniku, spárovanou se smartphonem a ideálně analyzující aktivity svého majitele. Chytrý náramek od Huawei, který všechna tato kritéria splňuje, se jmenuje Huawei TalkBand B1.

Klepněte pro větší obrázek
Chytrý náramek Huawei TalkBand B1 bude dostupný v šesti barevných provedeních, a to za cenu okolo 3 300 korun ve druhém kvartálu letošního roku (obr.: @HuaweiDevice)

Pryžový náramek s 1,4" OLED displejem (mimochodem zakřiveným) a váhou 26 gramů, který lehce připomíná futuristické hodinky, to je TalkBand B1. Náramek, který se zapíná na dvojici pryžových kolíčků, a který zároveň splňuje certifikaci odolnosti IP57, slouží v tuto chvíli jako příslušenství k telefonům s Androidem.

Podpora pro spárování s iOS a Windows Phony je plánována později. Z hlediska konektivity je TalkBand B1 vybaven USB konektorem, NFC pro snadnější párování, Bluetooth ve verzi 4.1 a dvojicí mikrofonů, díky kterým může sloužit také jako Bluetooth headset (po vyjmutí displejové části a zasazení do ucha).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vodotěsnost (IP 57), dva mikrofony, reproduktor, Bluetooth, NFC a další senzory monitorující vaši aktivitu (obr.: @HuaweiDevice)

TalkBand B1 je podle Číňanů první náramek, který dokáže monitorovat vaši aktivitu a zároveň umožňuje volání. Kromě hodinek a Bluetooth headsetu může sloužit jako krokoměr, čítač ušlé vzdálenosti a spálených kalorií, dovede měřit celkovou denní i noční aktivitu svého majitele a také vás dokáže probudit v lehčích fázích spánku tak, abyste se po probuzení cítili odpočatí. Pokud se náramek od spárovaného smartphonu vzdálí na deset metrů, upozorní na to vibrací.

Integrovaná baterie o kapacitě 90 mAh má vydržet 7 hodin hovoru nebo dva týdny v pohotovostním režimu, přičemž nabíjení probíhá skrze do pásku zabudovaný USB konektor. Za cenu okolo 3 300 korun a v šesti barevných provedeních by se měly Huawei TalkBand dostat na evropský trh v druhém čtvrtletí roku 2014.

Témata článku: Huawei, Příslušenství, Android Wear, Wearables, Apple iPhone 4GB

14 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Petr Veverka 24. 2. 2014 14:51:42
    Líbí se mi to ale ta cena na začátek už tak příznivá není . Příjde mi to...
  • Hr3bec 24. 2. 2014 8:11:57
    Tak musím říct, že tyto hodinky mě zaujaly daleko více než předražený...
  • ustafa 24. 2. 2014 7:16:24
    Huawei mi už do baráku nesmí. Měl jsem již tři modely Honor U8860, Y300, g...
Určitě si přečtěte

Chytrý adaptér NextDrive Plug a webová kamera NextDrive Cam S: osobní cloud s dohledem

Chytrý adaptér NextDrive Plug a webová kamera NextDrive Cam S: osobní cloud s dohledem

** Chytrý adaptér do zásuvky poslouží jako osobní cloud ** Pomocí webové kamery získáte dálkový dohled ** Mobilní aplikace umožní rychlý přístup na disk, flasku nebo webovou kameru

20.  7.  2017 | Michlovský Jakub | 1

Jak vybrat chytré hodinky

Jak vybrat chytré hodinky

** Trvalo to, ale chytré hodinky našly své místo na trhu. ** Výběr je překvapivě široký. ** Zvážit musíte cenu, funkce a výdrž baterie. Rozdíly jsou zcela zásadní.

14.  7.  2017 | Kůžel Filip | 43

Tyto chytré hodinky nemusíte dávat na nabíječku. Dobijí se samy díky pohybu ruky

Tyto chytré hodinky nemusíte dávat na nabíječku. Dobijí se samy díky pohybu ruky

** Nový typ hodinek se chlubí tím, že je nebudete muset připojovat k nabíječce ** Nabíjení probíhá pomocí známého principu kinetické energie ** Stačí ale tato technologie na chod chytrých hodinek?

10.  7.  2017 | Javůrek Karel | 10

Powerbanky nemusí být nudné. Tady máte čtyři, které se vymykají

Powerbanky nemusí být nudné. Tady máte čtyři, které se vymykají

** Varta je odolná, iGet má praktickou přísavku. ** AVACOM indikuje rychlé nabíjení. ** CellularLine ukazuje stav nabití v procentech.

9.  7.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 17


komerční sdělení

Komerční sdělení