Huawei ukázal hybridní náramek TalkBand B5. Změří tep a můžete s ním i telefonovat

Huawei na zářijovém veletrhu IFA mezi řadou jiných novinek ukázal také nejnovější generaci svého „mluvicího“ náramku Huawei TalkBand B5. Zařízení kombinuje funkce chytrého trackovacího náramku s bondovkou pro telefonování.

Ve zpracování se Huawei během několika generací zdokonalil, náramek vypadá pěkně a elegantně. Na výběr je několik barevných i materiálových variant včetně nerezového a koženého řemínku. Princip zůstává stejný – sluchátko se z řemínku vycvakne pomocí dvojice protilehlých čudlíků.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Na výběr je z pěti variant, které se liší barvou i materiálem řemínku

Na vnější strany sluchátka leží maličký barevný OLED panel s úhlopříčkou 1,13 palce, který při vložení do těla náramku zobrazuje všechny potřebné informace a notifikace. Senzor pro měření srdeční frekvence leží na dně náramku. Zařízení dokáže měřit nejen rychlost tepu, ale i úroveň stresu, kvalitu spánku a samozřejmě i rozličné pohybové aktivity.

Nejlépe funguje s telefony Huawei a Honor

Náramek s vloženým sluchátkem lze použít jako dálkovou spoušť fotoaparátu ve spárovaném mobilu nebo jako nástroj k jeho prozvonění a nalezení. Po stránce telefonních hovorů se Huawei chlubí podporou HD Audio a dvojicí mikrofonů, které eliminují okolní hluk. Ve sluchátku vestavěná baterie má kapacitu 108 mAh a má vydržet zhruba 3 dny na jedno nabití. Celé zařízení váží 40 gramů, samotné sluchátko 14 g. Je odolné proti vodě a prachu podle stupně krytí IP57.

Huawei TalkBand B5 na produktovém videu:

Náramek lze připojit ke všem smartphonům s Androidem (verze 4.4+) či k iPhonům s iOS 9.0 a vyšším. Některé funkce však fungují jen s nadstavbou EMUI 4.1+ (tj. Android 6.0 Marshmallow a vyšší) u smartphonů Honor a Huawei, např. zobrazení jména volajícího nebo odmítání hovorů ze zápěstí. Existuje celkem v pěti provedeních a cena nejlevnějšího začíná na 5 tisících korun. Na evropské trhy má přijít v nejbližších týdnech.

Váš názor Další článek: Microsoft Edge dozrál a funguje i v mobilech. Zkuste dát prohlížeči od Microsoftu šanci

Témata článku: Huawei, Android, Bluetooth, Chytré náramky, Příslušenství, IFA, EMUI, OLED, Sluchátka, Bondovky, Nejbližší týden, Zářijový veletrh, Spoušť fotoaparátu, Honor a Huawei, Tep, Jméno volajícího, Řemínek, Náramek, Srdeční frekvence, Nejnovější generace, Vestavěná baterie, HD audio, Dálková spoušť, Produktové video, Nalezení


Určitě si přečtěte