Huawei už prodal 1 milion smartphonů řady Mate 30. Vděčí za to domovské Číně

Společnost Huawei uvedla, že již v součtu prodala 1 milion smartphonů Mate 30 a Mate 30 Pro. Tato první prodejní meta je o to zajímavější, že se novinky začaly prodávat teprve 26. září, tedy minulý týden ve čtvrtek. Informace pochází z úst ředitele Huawei, Richarda Yu, při otevření brandstoru Huawei v čínském Shenzenu. Ještě před otevřením se zde stály dlouhé fronty zájemců. Nejpopulárnější barevnou variantou je prozatím zelená (Forst Green).

Milion prodaný kusů jde na vrub pouze čínským uživatelům, kteří podle zdroje svými nákupy podpořili domovskou značku, která je pod vlivem obchodního embarga ze strany USA. Zřejmě nejcitelněji dopadla americko-čínská obchodní válka na Huawei v podobě chybějících služeb od Googlu. V novinkách řady Mate 30 tak nemůže být předinstalován Google Play, YouTube, Gmail ani další aplikace od Googlu. Nejpalčivější je zejména absence aplikačního obchodu, který je u telefonů nahrazen vlastním portálem Huawei App Gallery. To však čínským uživatelům nijak nevadí, protože u nich služby Googlu stejně nejsou dostupné.

Ve zbytku světa se však na zahájení prodejů nových Matů teprve čeká. A stejně je na tom i Česká republika. Místní zastoupení Huawei stále neví, kdy přesně u nás bude novinky nabízet, ani kolik budou stát. Na českém webu Huawei byste dokonce marně hledali produktové karty obou novinek řady Mate. Vypadá to, jako by snad vůbec neexistovaly. Jako poslední smartphone je zde stále veden Huawei P30 Pro.

První dojmy z představení smartphonů Mate 30 a Mate 30 Pro:

Zdroj Forbes

Diskuze (44) Další článek: Google spouští kampaň #SwitchToPixel, na světě je již první tisková fotka Pixelu 4

Témata článku: Huawei, Smartphony, Kauza Huawei, Google Play, Čína, Gmail, USA, Huawei Mate 30, Huawei Mate 30 Pro, Novinka, Milión smartphonů, Huawei App Gallery, Čínský uživatel, Richard, Česká republika


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

** Samsung se letos zaměřil na střední třídu, a my jsme otestovali další výsledek jeho snažení ** Galaxy A50 vás naláká na skvělý displej, velkou baterii a trojitý fotoaparát ** Plastová konstrukce nevadí, vůbec poprvé jsme si Samsungů vyzkoušeli optickou čtečku otisků prstů.

Martin Chroust | 27

Samsung Galaxy Note 10: Legendární náčrtník se rozdvojil a dostal duhová záda

Samsung Galaxy Note 10: Legendární náčrtník se rozdvojil a dostal duhová záda

** Samsung představil dva modely řady Galaxy Note 10 ** „Náčrtník“ dostal chytřejší S Pen, displej s průstřelem i ToF kameru ** Éra 3,5mm jacku končí, základní Note 10 nemá ani slot pro microSD.

Martin Chroust, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 157