Huawei v Evropě zkusí čínské manýry. Model Y5 (2019) dostane záda s umělou kůží

Huawei připravuje nástupce loňského Y5 (2018), a my pro vás máme první specifikace. Připravovaný smartphone bude opět spadat do nižší třídy, což se odrazí zejména na použitém čipsetu. Je jím MediaTek Helio A22, který doplňuje 2GB operační paměť. Displej na úhlopříčce 5,71 palce zobrazuje matici 1 520 × 720 pixelů v poměru stran 19:9. Chybět v něm nebude ani výřez pro selie kamerku.

Produktové video loňského Huawei Y5 (2018):

Do plastových zad telefonu imitujících kůži bude vsazen jeden 13Mpx fotoaparát, který je doplněn přisvětlovací diodou. Čtečka otisků prstů kompletně chybí, jedinou biometrickou metodou zabezpečení telefonu bude sken obličeje. Uvnitř pak čekejte Android 9.0 s nadstavbou EMUI. Datum představení Huawei Y5 (2019) zatím není známo, očekává se však u něj, i s ohledem na výbavu, dost příznivá cenovka. Loňská generace se aktuálně prodává za 2 790 Kč.

Zdroj Tigermobiles

Diskuze (2) Další článek: Facebook vrátí Messenger do hlavní aplikace. Má to zajímavý důvod

Témata článku: Huawei, Android, Spekulace, Nižší třída, Portfolio, EMUI, Lowend, Výřez v displeji, Plastová konstrukce, Umělá kůže, Záda, Huawei v Evropě, Evropa, Mode, Manýry, Kůže


Určitě si přečtěte