Huawei začal prodávat svoje „AirPods“. Jsou o třetinu levnější než ty od Applu

Huawei začal v uplynulých dnech na českém trhu prodávat svoje první zcela bezdrátová sluchátka Huawei FreeBuds. Příslušenství tvoří dvojice bondovek bez kabelu, které jsou vzájemně synchronizovány a fungují jako stereofonní headset. Dobíjejí se v krabičce, která slouží zároveň jako pouzdro. Na výběr je černé nebo bílé provedení, většina obchodů prodává novinku za 3 190 Kč.

Tento typ sluchátek bývá často srovnáván s AirPods od Applu, protože americká firma představila tento koncept dvou zcela oddělených sluchátek mezi prvními. Řešení Huawei je podobné, sluchátka se trochu liší tvarem a na rozdíl od Applu používají na konci hrotu gumový špuntík. Sluchátka poznají, když se ocitnou venku z pouzdra a automaticky se připojí k mobilu. Podporují standard AAC.

Ovládání probíhá pomocí poklepání na plochu sluchátek – při příchozím hovoru na spárovaný smartphone tak vezmete hovor do sluchátek, v pohotovostním režimu aktivujete hlasového asistenta nebo přehrávání hudby. Sluchátka by na jedno nabití měla vydržet 3 hodiny, nabít se v pouzdře poté mohou ještě dvakrát do plné kapacity. Posléze je nutné dobít baterii v pouzdře.

Diskuze (37) Další článek: Lenovo najednou oznámilo pět levných tabletů. Čert aby se v nich vyznal

Témata článku: Huawei, Nákup a ceny, Příslušenství, Bezdrátová sluchátka, Hlasový asistent, Sluchátka, AirPods, Bondovky, Americká firma, Pouzdro, Plná kapacita, Uplynulý den, Hovor, Přehrávání hudby, AAC, Český trh, Gumový špuntík, Spárovaný smartphone, Příchozí hovor, Stereofonní headset, Bílé provedení, Sluchátko, Pohotovostní režim