Huawei žaluje vládu USA kvůli restrikcím. Řečníci četli z ohebných smartphonů

Huawei žaluje vládu USA. U federálního soudu v USA, ve východním Texasu.

Žaloba říká, že restrikce uplatňované proti společnosti Huawei na území Spojených států amerických jsou protiústavní a požaduje jejich okamžité zrušení. Trumpem podepsaný zákon zakazuje federálním agenturám používat produkty značky Huawei a k podobnému postupu Trumpova administrativa přesvědčuje své spojence.

„Americký Kongres opakovaně nedokázal předložit důkaz, který by podložil omezení produktů značky Huawei. Tento právní krok považujeme za poslední možné řešení. Tento zákaz je nezákonný, brání firmě Huawei v rovné soutěži a v konečném důsledku poškozuje americké spotřebitele.“ řekl rotující CEO Huawei Kuo Pching. Hned v úvodu tiskové konference také obvinil Spojené státy, že v minulosti napadaly servery společnosti Huawei a kradly z nich e-mailové zprávy a zdrojový kód.

Pching zopakoval, že za 30 let existence Huawei nikdy neinstalovala do svých produktů „zadní vrátka“ a neumožnila, aby tak učinil někdo jiný. Odmítnul také vliv čínské vlády na firmu.

Tisková konference se konala v sídle Huawei v Shenzenu a z technologického pohledu je zajímavé, že jednotliví řečníci postupně vytahovali z kapes nedávno představený ohebný smartphone Huawei Mate X, který se má k prvním uživatelům dostat teprve v létě. Kolem 13. minuty šéf právního oddělení přerušil projev a pokračoval, až když mu tisková mluvčí podala jiný Mate X.

Záznam tiskové konference:

Diskuze (68) Další článek: Light dostal 5 foťáků do Nokie. Na řadě jsou Sony a Xiaomi, počet objektivů ještě poroste

Témata článku: Huawei, USA, Žaloba, Kauzy, Čína, Huawei Mate X, Restrikce, Shenzenu, Texas, Řečník, Produkt, Huawei Mást X, Trumpova administrativa, Produkt značky, Kongres


Určitě si přečtěte

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 19

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 19

RECENZE: Samsung Galaxy S10+ je zdařilý návrat na trůn. Na průstřel si zvyknete

RECENZE: Samsung Galaxy S10+ je zdařilý návrat na trůn. Na průstřel si zvyknete

** Otestovali jsme nejnovější vlajkový model od Samsungu ** Galaxy S10+ nabízí ve všech oblastech to nejlepší, čím Samsung disponuje ** Displej je prvotřídní, polovinu uváděných negativ by vyřešila firmwarová aktualizace

Martin Chroust | 110