Huawei zaregistroval ochrannou známku pro svůj nový systém. Měl by se jmenovat Ark OS

Huawei pod vlivem událostí posledních týdnů urychluje přípravu vlastního operačního systému pro smartphony, který by byl nucen nasadit v případě, že se čínské a americké síly nedohodnou na ukončení obchodní války a nebudou zrušeny sankce ze strany amerických firem. Právě od jedné z nich – Googlu – dosud Huawei využívá jeho služby a operační systém Android na svých smartphonech.

O vlastní mobilní platformě Huawei se mluví zhruba půldruhého roku. Dosud její příprava mohla vypadat jako experimentální alternativa – něco, co dříve zkoušel Samsung se svými platformami Bada a Tizen, aby je ze smartphonů nakonec úplně stáhl. V případě trvalého banu na Huawei ale bude jeho záložní platforma rázem klíčový prvek, na němž bude záležet, zda výrobce bude pokračovat s výrobou smartphonů a jejich prodejem na globálních trzích.

Už dříve se spekulovalo, že by se nový systém mohl jmenovat Hongmeng OS. To je pro většinu světa hodně exoticky znějící název, a tak se nejspíš bude používat pouze v Číně. Na globálních trzích by se mohla objevit platforma Ark OS, což je název, který si podle portálu Huaweicentral.com nechala firma v uplynulých dnech zaregistrovat u Úřadu Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO).

Huawei oficiálně přípravu vlastního systému Ark OS zatím nepotvrdilo, určité indicie lze ale vyčíst z nejrůznějších rozhovorů, které vrcholní představitelé firmy v souvislosti s „kauzou Huawei“ v posledním týdnu poskytují. Z nich jasně vyplývá, že současná světová dvojka se smartphony rozhodně skončit nehodlá, ať už se pro ni politická situace bude vyvíjet jakkoli nepříznivě.

Diskuze (4) Další článek: Redmi K20, made by Xiaomi: Nový šampión v disciplíně výkon/cena míří i do českých obchodů

Témata článku: Huawei, Android, Čína, Kauza Huawei, Mobilní platformy, Tizen, Operační systémy, Spekulace, Bada, EUIPO, Úřad Evropské unie, Ochranná známka, Známka, Systém, Globální trh, Platforma, Nový systém, Operační systém


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

** Samsung se letos zaměřil na střední třídu, a my jsme otestovali další výsledek jeho snažení ** Galaxy A50 vás naláká na skvělý displej, velkou baterii a trojitý fotoaparát ** Plastová konstrukce nevadí, vůbec poprvé jsme si Samsungů vyzkoušeli optickou čtečku otisků prstů.

Martin Chroust | 10

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 125

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

** Nova 3 je smartphone pro mladé a náročnější uživatele ** Obsahuje špičkovou výbavu, nešetřilo se skoro nikde ** Potěší hlavně baterie s dobrou výdrží a 3,5mm jack

Jan Láska | 22