Hybridní chytré hodinky Gligo mají rafičky i displej a baterka vydrží dva roky

Dvouletá výdrž baterie, Quartzový strojek, dobře čitelný E-Ink displej a vodotěsnost jsou hlavními přednostmi chytrých hodinek značky Gligo, jejichž výrobu můžete podpořit na Indiegogo.

Gligo mají průměr 41 mm a tloušťku 12 mm a pohání je japonský Quartz strojek, takže mají fyzické ručky, ale místo číselníku je úsporný E-Ink displej. Ten informuje o notifikacích z připojeného chytrého telefonu. Strojek vydrží v chodu dva roky a pohání jej klasická hodinková baterie. E-Ink displej díky 100 mAh baterii vydrží zobrazovat informace 180 dní.


Nabíjí se magnetickým konektorem

Uvnitř tepe procesor ARM Cortex-M3, nechybí Bluetooth 4.2 a ocelové pouzdro je vodotěsné do tří atmosfér. E-Ink displej spotřebovává energii pouze v momentě, když mění stav. Gligo mají dva režimy – denní a noční, takže můžete mít jak světlý, tak tmavý číselník. K přepínání mezi nimi slouží samostatné tlačítko. Notifikace jsou vyobrazeny vždy v opačné barvě. Na přímém slunečním světle i v noci je tedy vždy dokonale čitelný.

Zjistíte z něho nejen čas a datum, ale obsahuje i informaci o příchozím e-mailu, textové zprávě, telefonátu, upozornění na schůzku či nastavený budík. U schůzky v kruhové výseči ukáže i od kdy do kdy se koná. Hodinky se však hodí i ke sportu, protože vám mohou ukazovat váš denní progres pohybu. Obsahují i senzor srdečního tepu, díky kterému také dávají zpětnou vazbu o kvalitě vašeho spánku. Všechny notifikace doprovází diskrétní vibrace.

Hned po dvou dnech bylo vybráno na 200 % požadované částky a peníze přibývají dál. Pro první zájemce jsou hodinky v 50% slevě za 99 dolarů a to jak v černé, tak světlé barevné variantě pouzdra. Z řemínků lze vybírat mezi dvěma typy a to z milánského tahu a koženého.

Gligo na videu z Indiegogo:

Diskuze (2) Další článek: Huawei chce schovat sluchátka do hodinek. V patentu navrhuje dva způsoby

Témata článku: Chytré hodinky, Smartwatch, Hodinky, Baterie, Indiegogo, Textová zpráva, Srdeční tep, Dolar, Displej, Hlavní přednost, Samostatné tlačítko, Požadovaná částka, První zájemce, Notifikace, Úsporný e-ink, Magnetický konektor, Kruhová výseč, Příchozí e-mail, Číselník, Zpětná vazba, Hod, E-ink displej, Ocelové pouzdro, Nastavený budík, Strojek


Určitě si přečtěte

Ani Samsung, ani Huawei. První skládací telefon na světě představila bezejmenná čínská firma

Ani Samsung, ani Huawei. První skládací telefon na světě představila bezejmenná čínská firma

** Rok 2019 má být rokem skládacích hybridů, Nová éra však načala trochu s předstihem ** Royole FlexPai je první skládací hybrid na světě, ale počítejte hned s několika kompromisy ** Tím hlavním je velká tloušťka zařízení při jeho složení...

Martin Chroust | 33

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 137

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 17