Hybridní chytré hodinky Gligo mají rafičky i displej a baterka vydrží dva roky

Dvouletá výdrž baterie, Quartzový strojek, dobře čitelný E-Ink displej a vodotěsnost jsou hlavními přednostmi chytrých hodinek značky Gligo, jejichž výrobu můžete podpořit na Indiegogo.

Gligo mají průměr 41 mm a tloušťku 12 mm a pohání je japonský Quartz strojek, takže mají fyzické ručky, ale místo číselníku je úsporný E-Ink displej. Ten informuje o notifikacích z připojeného chytrého telefonu. Strojek vydrží v chodu dva roky a pohání jej klasická hodinková baterie. E-Ink displej díky 100 mAh baterii vydrží zobrazovat informace 180 dní.


Nabíjí se magnetickým konektorem

Uvnitř tepe procesor ARM Cortex-M3, nechybí Bluetooth 4.2 a ocelové pouzdro je vodotěsné do tří atmosfér. E-Ink displej spotřebovává energii pouze v momentě, když mění stav. Gligo mají dva režimy – denní a noční, takže můžete mít jak světlý, tak tmavý číselník. K přepínání mezi nimi slouží samostatné tlačítko. Notifikace jsou vyobrazeny vždy v opačné barvě. Na přímém slunečním světle i v noci je tedy vždy dokonale čitelný.

Zjistíte z něho nejen čas a datum, ale obsahuje i informaci o příchozím e-mailu, textové zprávě, telefonátu, upozornění na schůzku či nastavený budík. U schůzky v kruhové výseči ukáže i od kdy do kdy se koná. Hodinky se však hodí i ke sportu, protože vám mohou ukazovat váš denní progres pohybu. Obsahují i senzor srdečního tepu, díky kterému také dávají zpětnou vazbu o kvalitě vašeho spánku. Všechny notifikace doprovází diskrétní vibrace.

Hned po dvou dnech bylo vybráno na 200 % požadované částky a peníze přibývají dál. Pro první zájemce jsou hodinky v 50% slevě za 99 dolarů a to jak v černé, tak světlé barevné variantě pouzdra. Z řemínků lze vybírat mezi dvěma typy a to z milánského tahu a koženého.

Gligo na videu z Indiegogo:

Diskuze (2) Další článek: Huawei chce schovat sluchátka do hodinek. V patentu navrhuje dva způsoby

Témata článku: Chytré hodinky, Smartwatch, Hodinky, Indiegogo, Baterie, E-ink displej, Ocelové pouzdro, Hod, Příchozí e-mail, Quartz, Dolar, Hlavní přednost, Diskrétní vibrace, Zpětná vazba, Displej, Úsporný e-ink, Magnetický konektor, Baterka, Strojek, První zájemce, Textová zpráva, Samostatné tlačítko, Notifikace, Požadovaná částka, Srdeční tep


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 19

RECENZE: Honor View 20 je zatím nejdražší a suverénně nejlepší Honor

RECENZE: Honor View 20 je zatím nejdražší a suverénně nejlepší Honor

** Kvůli selfie kameře prostřelili displej. Rušivé? Ne, za chvíli o ní nevíte. ** Procesor Kirin 980 má síly na rozdávání, o výkon se nebojte ** Můžete mít 128GB nebo dvojnásobné 256GB úložiště

Jakub Michlovský | 29

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

** Nokia 7.1 je povedená stylovka vyšší střední třídy ** Znovu láká na čistý systém zapojený do programu Android One ** Lákavou funkcí může být i podpora HDR10 u videa.

Martin Miksa | 23

RECENZE: Samsung Galaxy S10+ je zdařilý návrat na trůn. Na průstřel si zvyknete

RECENZE: Samsung Galaxy S10+ je zdařilý návrat na trůn. Na průstřel si zvyknete

** Otestovali jsme nejnovější vlajkový model od Samsungu ** Galaxy S10+ nabízí ve všech oblastech to nejlepší, čím Samsung disponuje ** Displej je prvotřídní, polovinu uváděných negativ by vyřešila firmwarová aktualizace

Martin Chroust | 110

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 125