I deaktivovaný mobil může zachránit život

Jako pohádka se šťastným koncem skončilo dobrodružství jednoho kanadského "mobilisty". Krátká příhoda ze života jen potvrzuje význam mobilního telefonu v krizových situacích.
I deaktivovaný mobil může zachránit život

Kanaďan, Steven Stacey, nedobrovolně strávil dva a půl dne uvězněný ve svém havarovaném automobilu, než se mu podařilo deaktivovaným telefonem zavolat o pomoc.

Klepněte pro větší obrázek

Ve věku 48 let není žádný med zůstat někde bez pomoci a raněný. Staceyo zastihla na cestě neočekávaná sněžná bouře a následkem toho se zřítil z vysokého srázu. Cestou dolů udělal několik kotrmelců a skončil na střeše. Byl těžce raněný v oblasti zad. Jen pět hodin mu trvalo než si vůbec rozepl bezpečnostní pásy. Jelikož byla pořádná zima, pokoušel se zahřát autozapalovačem. V noci používal potahy sedaček jako provizorní spacák. Aby vydržel, jedl sníh a led. Když byl při vědomí, pokoušel se volat o pomoc, ale nikdo ho neslyšel. Vzhledem k tomu, že neměl rodinu, nebyl ani zaměstnaný - nikdo se po něm nesháněl. Díky svému vážnému zranění se nemohl dostat z auta ven. Po dvou dnech si vzpomněl, že má při sobě telefon s deaktivovanou kartou. Vzhledem ke své bezvýchodné situaci se pokoušel vytočit tísňovou linku - jaké bylo překvapení, když se opravdu dovolal. Zanedlouho k němu dorazila pomoc.

Steve Stacey z toho vyšel z několika zlomeninami. Za záchranu svého života může poděkovat jen mobilnímu telefonu, ačkoli deaktivovanému. Jen nechápu, proč to zkoušel až po dvou dnech!?

Na pravdivém příběhu můžeme spatřit přínos mobilního telefonu v krizových situacích. Uvědomte si, že o pomoc se dovoláte, i když nebudete v dosahu své sítě, ale v dosahu konkurenčního operátora a také, že pro zavolání na tísňové linky nepotřebujete mít kredit a v některých případech ani vloženou kartu SIM!

Diskuze (32) Další článek: Český Telecom: pošlete si SMS z telefonní budky!

Témata článku: Ostatní, Mobil, Mobil m

Určitě si přečtěte