I přes skromnější cíl panuje zklamání. Motorola Razr vydržela jen 27 tisíc složení

Redaktoři server CNET uspořádali streamovaný ohýbací test Motoroly Razr, která se pomalu chystá do prodeje. Použili přitom stejnou metodiku a techniku jako pří skládání Samsungu Galaxy Fold. Hlavní roli hrál opět robot FoldBot od společnosti SquareTrade, jenže zatímco Fold měl vytyčenou hranici 200 tisíc přeložení (a zvládl jen překročit metu 120 tisíc), u Razru byl cíl jen poloviční. Jenže ani to véčko nezvládlo, ohýbací mechanismus přestal fungovat po 27 tisících přeložení!

Samsung se ve vlastních odhadech opíral o průměrných 100 přeložení denní, což by podle výsledků testu CNETu znamenalo výdrž necelých tři a půl roku. Pokud bychom u Razru snížili metu a vsadili na průměrných 52 přeložení denně dle této americké studie věnující se vzorcům chování běžných uživatelů, dostáváme se na životnost rok a půl, což je ještě nižší časový interval, než zákonem daná záruční doba v Česku. 

Motorola Razr zvládla jen 27 tisíc přeložení:

A co se vlastně po 27 tisících přeložení stalo? Pant telefonu přestal plnit svou funkci, už nešel jednoduše zavřít, ale pouze s vynaložením velké síly. I přes nastalé problémy však nedošlo k žádnému poškození displeje, který šel i s polofunkčním pantem bez problémů ovládat. U zmiňovaného Foldu došlo na metě 120 tisíc přeložení k nenávratnému poškození displeje, jehož celá levá část se kompletně deaktivovala.

Testy jsou však na hony vzdáleny od reálného používání telefonu, takže až praxe ukáže, zda bude odolnost skládaček vyšší, než u skládacích zařízení jiných konstrukcí. Na nízký počet přeložení mohl mít vliv i rychlé překládání a skládání displeje hned za sebou, což mohlo v pantu generovat teplo, které se mohlo podílet na problémech s pantem.

Diskuze (26) Další článek: Apple Watch možná dostanou Touch ID. Čtečka by se schovala do korunky

Témata článku: Motorola, Véčko, Ohebný displej, Skládací displej, Retro, Legendy, Skládací konstrukce, Razr, Motorola Razr (2019), Meta, Pant, Zklamání, SquareTrade, Razru, Přeložení, CNET, Fold, Česká republika, Displej


Určitě si přečtěte

RECENZE: Lenovo Yoga Smart Tab – a pak že tablety jsou mrtvé

RECENZE: Lenovo Yoga Smart Tab – a pak že tablety jsou mrtvé

** Jednou tablet, jindy asistent, který dokáže řídit chytrou domácnost ** Kromě nápaditého vzhledu zaujme i stereo reproduktory JBL ** Hlavní brzdou je procesor Qualcomm z nižší řady portfolia

Milan Měchura | 34

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 106