i-shot: nová služba, nový telefon

Japonský operátor NTT DoCoMo uvádí novou službu i-shot, která je po boku i-mode další multimediální zábavou na mobilních telefonech. Jak vypadá telefon, který tuto službu podporuje, se dočtete v článku.
i-shot: nová služba, nový telefon

Jak na fotografie

NTT DoCoMo představil další multimediální službu s názvem i-shot. Ta umožní uživatelům posílat obrázky pořízené mobilním telefonem SH251i, který má vestavěný digitální fotoaparát. Fotografie mohou být poslány jako příloha e-mailu, který musí projít tzv. i-shot centrem. Ostatní uživatelé se mohou k obrázku dostat, když vyrazí na internetovou adresu, která jim došla na mobil. Za poslání fotografie v rámci služby i-shot zaplatíte asi 2,60 Kč, za obdržení adresy fotografie zaplatíte asi 0,50 Kč a za stáhnutí obrázku zaplatíte 4,42 Kč.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Zázrak s bleskem

Mobilní telefon SH251i je kompatibilní se službou i-shot a zároveň s i-mode. Jeho devizou je vestavěný digitální fotoaparát s rozlišením 310 000 pixelů na CCD čipu. Zajímavostí v oblasti telefonů je vestavěný blesk fotoaparátu, který zaručí kvalitnější fotografie i ve ztížených podmínkách. Podporované jsou fotografie ve dvou rozlišeních – 120 x 120 (které zabírají okolo 3 – 5 Kb) a 288 x 352 (15 – 20 Kb). Vnitřní velký displej podporuje barevnou škálu 65 536 odstínů, ale i na vnější straně najdete barevný displej, sice je menší, ale zobrazí 256 barev. Slouží k tomu, že až budete fotit sami sebe, tak aby jste se viděli. Stejně jako ostatní telefony z asijské produkce podporuje polyfonní vyzvánění s úctihodným počtem nástrojů, které mohou hrát součastně – 32. Všimněte si také netradiční polohy externí antény - většinou vychází z jiné části telefonu. V prodeji se objeví na počátku června.

Diskuze (8) Další článek: Nové firmwary do Nokií 3210, 6150, 7110 a 8210 s českou T9

Témata článku: Služba, Telefon, Nový telefon, Nová služba

Určitě si přečtěte