I velké firmy vymýšlejí kraviny. Dron od IBM pozná, že potřebujete kávu, a přinese vám ji

Ve využití dronů vidí lukrativní byznys nejen dubajští šejci připravující autonomní letecká taxi, ale i technologové z IBM. Firma si na americkém patentovém úřadě zaregistrovala koncept speciálních malých dronů, které nosí kávu.

Vize IBM spočívá v chytrých bezpilotních letounech vybavených kamerami a biometrickými senzory. Stroje mají reagovat na mávajícího zákazníka, číst emoce v jeho tváři nebo se orientovat v diáři obsluhovaných na základě uživatelské aplikace. Pokud by dotyčný souhlasil, software dronu by měl přístup k jeho dennímu programu a podle toho doručoval kávu na stůl.

Kromě mávnutí na dron počítá patent IBM i s přivoláním pomocí aplikace. V patentovém dokumentu se uvádí, že technologie může najít uplatnění jednak v kancelářích a udržet zaměstnance čilé, ale i v kavárnách.

Kromě analýzy lidských emocí mají drony i vyhodnocovat, jak dlouho a jak intenzivně skupina osob diskutuje a podle toho kávu donášet. Co víc: letouny mají rozpoznat známé osobnosti a doručovat jim nápoj přednostně.

Drone Aevena je vaše domácí ostraha. Létá bytem a posílá vám video do aplikace:

 

Diskuze (4) Další článek: Vyzkoušeli jsme první model z královské řady Mate 20. K prezentaci si Huawei vybral netradiční místo

Témata článku: Aplikace, Kuriozita, Drony, IBM, Lukrativní byznys, Letoun, Kravina, Malý dron, Biometrický senzor, Dron, Souhlas, Velká firma, Výmysl, Emoce, Káva, Známá osobnost, Nápoj, Uplatnění


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 124

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

** Nokia 7.1 je povedená stylovka vyšší střední třídy ** Znovu láká na čistý systém zapojený do programu Android One ** Lákavou funkcí může být i podpora HDR10 u videa.

Martin Miksa | 23

Samsung Galaxy S10+: Vyzkoušeli jsme pět foťáků i prémiovou verzi s nevídanou pamětí

Samsung Galaxy S10+: Vyzkoušeli jsme pět foťáků i prémiovou verzi s nevídanou pamětí

** Třetí novinkou řady S10 je plusová varianta ** Výbava je podobná jako Galaxy S10, navíc je jen větší kapacita baterie a duální selfie ** Speciální keramická edice se ale může těšit na 12GB RAM a 1TB úložiště!

Martin Chroust, Tomáš Holčík | 40

RECENZE: Honor 7A — dobrá volba, když nechcete utrácet

RECENZE: Honor 7A — dobrá volba, když nechcete utrácet

** Honor 7A je ideální smartphone pro děti či začátečníky ** Nestojí moc a systém na něm jede hezky plynule ** Má rozumně nastavené parametry, zabezpečení a hezké barvy **

Jakub Vrbacký | 20