I všemocný může prohrát. Facebook ruší dvě appky, nevyšel mu útok na Pinterest, ani na TikTok

Také jste neznali aplikaci Lasso? Už se ani nesnažte, Facebook ji právě ruší. Měla to být jeho reakce na TikTok, platforma na sdílení krátkých videí. Přesněji řečeno spíše než reakce to byla kopie. Ale tenhle projekt nevyšel, ani přes veškerou digitální moc Facebooku a velikost jeho uživatelské základny.

Jednou z bariér byla nutnost stáhnout další novou aplikaci, nepomohla ani slabá provázanost s existující sociální sítí. V dalším útoku na TikTok se tedy Facebook poučil a Reels je pouze nová funkce aplikace Instagram. Start proběhl už před řadou měsíců, ale Facebook netlačí na pilu, funkci pouští jen do některých zemí, zkoumá chování uživatelů a upravuje algoritmy.

Končí také aplikace Hobbi, se kterou chtěl Facebook útočit na Pinterest. Jde o platformu na dokumentování koníčků, typicky kolem zahrady, vaření a kutilské projekty. Aplikace byla pouze na iOS a za půl roku existence si ji nestáhlo ani 10 tisíc uživatelů, ani hodnocení na App Storu nebylo valné (3/5). Je to s podivem, ale u aplikace od Facebooku byl největším problémem slabý sociální rozměr – sloužila spíše jako soukromý zápisník.

Ukončení Lasso a Hobbi vypadá jako prohra, ale u velkých technologických firem jde o relativně běžný fenomén. Nakonec i zjištění typu „tudy cesta nevede“ je velmi cenné.

Via Engadget a Mashable

Váš názor Další článek: Honor 9X Pro je výkonný a hraje všemi barvami. Přesto možná dáte přednost jeho sourozenci

Témata článku: Mobilní aplikace, Aplikace, Instagram, Facebook, TikTok, Pinterest, Platforma, App Store, Projekt, Chování uživatelů, Uživatelé, Mashable, Lasso, Hobbi


Určitě si přečtěte