IBM ukončuje výrobu zařízení s Windows CE

Hlavní důraz bude kladen na zařízení poháněná systémem Palm OS.
IBM ukončuje výrobu zařízení s Windows CE
IBM couvá z trhu zařízení s Windows CE, to však neznamená, že by hodlala nadobro opustit trh kapesních počítačů. Jen se bude věnovat pouze zařízením kompatibilním s počítači Palm. S těmi má ostatně IBM delší zkušenosti. V nabídce IBM najdete WorkPady, což jsou v podstatě Palmy s modrým vypínacím tlačítkem místo původního zeleného. Windows CE se u IBM neobjevilo v nějakém velkém počtu produktů. Konkrétně se jedná o z50, který je vybaven klávesnicí a spadá do kategorie velkých zařízení připomínajících spíše notebooky. Toto zařízení se nesetkalo s velkým zájmem u zákazníků a IBM jeho výrobu ukončí.

Microsoft v dubnu uvede Pocket PC s novým operačním systémem, který by měl nahradit nepříliš obratná Windows CE, nicméně IBM zatím nepředpokládá, že by do Pocket PC šla. Spíše se zaměří na rozvíjení produktů kompatibilních s Palmy. Tábor Windows CE tak ztrácí hráče významného nikoli počtem nabízených produktů, ale vlastním významem. Z Windows CE již odešlo několik firem a zůstalo jen málo těch, které byly ochotny pokračovat v téměř marném boji proti Palmu. Nově chystaný Pocket PC OS však naznačuje, že by budoucnost mohla být opravdu lákavá, a i dřívější uprchlíci z Windows CE (Philips) se k operačnímu systému Microsoftu vrací. I když ne přímo u počítačů do dlaně, ale u vývoje další generace osobních asistentů.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, IBM, Zařízení

Určitě si přečtěte

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

** Máte starší telefon který nepoužíváte? Nevyhazujte jej. ** S projekty UpCycling mu můžete dát nový smysl. ** Může z něj být třeba herní konzole, kamerový systém či stroj na těžbu Bitcoinu

5.  11.  2017 | Miksa Martin | 2

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

** Microsoft chystá novou verzi Office ** Co bychom od něj chtěli my? ** Jak by měly vypadat jeho součásti?

29.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 4

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2