ICQ 2000 aneb jak rychle posílat SMS

Pokud vás posílání textových zpráv přes různé weby zdržuje a psát na klávesnici mobilu se vám nechce, zkuste nové ICQ 2000. Umí velmi jednoduše a rychle posílat SMS na mobil.
ICQ 2000 aneb jak rychle posílat SMS
ICQ zná asi každý, sám jej začal používat někdy na začátku roku 1998. Ovládání se za tu dobu příliš nezměnilo, rapidně se však zvětšila nabídka služeb a možností. V novém ICQ 2000b 4.56 můžete posílat zprávy přímo na mobil.

Jak? Pokud ještě ICQ nemáte nainstalované, stáhněte si jej z českého webu ICQ. Poté si musíte opravit knihovnu ICQSMS.DLL v adresáři Program Files/ICQ, správnou verzi knihovny najdete zde. Ta původní má totiž špatně uvedenou předvolbu České republiky.

Jakmile ICQ spustíte, klepněte na človíčka, kterému chcete poslat textovou zprávu. Z menu však nevyberete položku Message, ale SMS Message. Pokud ještě nemáte u tohoto človíčka uloženo telefonní číslo, zadejte ho.

Klepněte na SMS Message

Zadejte telefonní číslo

Nyní už normálně napíšete človíčkovi zprávu, která se pošle (Ctrl + Enter) na jeho mobilní telefon. Cesta vzduchem je velmi rychlá, zprávu obdržíte opravdu do několika sekund. Kouzelné je, že můžete klidně hned odpovědět, zpráva totiž dojde zpět do ICQ odesílateli. Jen čekám na dobu, kdy bude možné poslat textovku z mobilu přímo na ICQ; zatím můžete pouze odpovídat na příchozí zprávy.

Zpráva na mobil

Odpověď z mobilu

Jakmile jednou k človíčkovi zadáte telefon, popř. človíček si jej zadá sám do svého profilu, zobrazí se přehledu lidiček v ICQ vedle jména také ikona mobilu. To znamená, že už nemusíte zadávat číslo, ale rovnou psát.

U kontaktu přibyla ikona mobilu

No řekněte, není to paráda?

Diskuze (12) Další článek: Nové mobily v databázi a další novinky

Témata článku: Ostatní, SMS, ICQ

Určitě si přečtěte