ICQ 2000 aneb jak rychle posílat SMS

Pokud vás posílání textových zpráv přes různé weby zdržuje a psát na klávesnici mobilu se vám nechce, zkuste nové ICQ 2000. Umí velmi jednoduše a rychle posílat SMS na mobil.
ICQ 2000 aneb jak rychle posílat SMS
ICQ zná asi každý, sám jej začal používat někdy na začátku roku 1998. Ovládání se za tu dobu příliš nezměnilo, rapidně se však zvětšila nabídka služeb a možností. V novém ICQ 2000b 4.56 můžete posílat zprávy přímo na mobil.

Jak? Pokud ještě ICQ nemáte nainstalované, stáhněte si jej z českého webu ICQ. Poté si musíte opravit knihovnu ICQSMS.DLL v adresáři Program Files/ICQ, správnou verzi knihovny najdete zde. Ta původní má totiž špatně uvedenou předvolbu České republiky.

Jakmile ICQ spustíte, klepněte na človíčka, kterému chcete poslat textovou zprávu. Z menu však nevyberete položku Message, ale SMS Message. Pokud ještě nemáte u tohoto človíčka uloženo telefonní číslo, zadejte ho.

Klepněte na SMS Message

Zadejte telefonní číslo

Nyní už normálně napíšete človíčkovi zprávu, která se pošle (Ctrl + Enter) na jeho mobilní telefon. Cesta vzduchem je velmi rychlá, zprávu obdržíte opravdu do několika sekund. Kouzelné je, že můžete klidně hned odpovědět, zpráva totiž dojde zpět do ICQ odesílateli. Jen čekám na dobu, kdy bude možné poslat textovku z mobilu přímo na ICQ; zatím můžete pouze odpovídat na příchozí zprávy.

Zpráva na mobil

Odpověď z mobilu

Jakmile jednou k človíčkovi zadáte telefon, popř. človíček si jej zadá sám do svého profilu, zobrazí se přehledu lidiček v ICQ vedle jména také ikona mobilu. To znamená, že už nemusíte zadávat číslo, ale rovnou psát.

U kontaktu přibyla ikona mobilu

No řekněte, není to paráda?

Diskuze (12) Další článek: Nové mobily v databázi a další novinky

Témata článku: Ostatní, SMS, ICQ


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34