ICQ 2000 aneb jak rychle posílat SMS

Pokud vás posílání textových zpráv přes různé weby zdržuje a psát na klávesnici mobilu se vám nechce, zkuste nové ICQ 2000. Umí velmi jednoduše a rychle posílat SMS na mobil.
ICQ 2000 aneb jak rychle posílat SMS
ICQ zná asi každý, sám jej začal používat někdy na začátku roku 1998. Ovládání se za tu dobu příliš nezměnilo, rapidně se však zvětšila nabídka služeb a možností. V novém ICQ 2000b 4.56 můžete posílat zprávy přímo na mobil.

Jak? Pokud ještě ICQ nemáte nainstalované, stáhněte si jej z českého webu ICQ. Poté si musíte opravit knihovnu ICQSMS.DLL v adresáři Program Files/ICQ, správnou verzi knihovny najdete zde. Ta původní má totiž špatně uvedenou předvolbu České republiky.

Jakmile ICQ spustíte, klepněte na človíčka, kterému chcete poslat textovou zprávu. Z menu však nevyberete položku Message, ale SMS Message. Pokud ještě nemáte u tohoto človíčka uloženo telefonní číslo, zadejte ho.

Klepněte na SMS Message

Zadejte telefonní číslo

Nyní už normálně napíšete človíčkovi zprávu, která se pošle (Ctrl + Enter) na jeho mobilní telefon. Cesta vzduchem je velmi rychlá, zprávu obdržíte opravdu do několika sekund. Kouzelné je, že můžete klidně hned odpovědět, zpráva totiž dojde zpět do ICQ odesílateli. Jen čekám na dobu, kdy bude možné poslat textovku z mobilu přímo na ICQ; zatím můžete pouze odpovídat na příchozí zprávy.

Zpráva na mobil

Odpověď z mobilu

Jakmile jednou k človíčkovi zadáte telefon, popř. človíček si jej zadá sám do svého profilu, zobrazí se přehledu lidiček v ICQ vedle jména také ikona mobilu. To znamená, že už nemusíte zadávat číslo, ale rovnou psát.

U kontaktu přibyla ikona mobilu

No řekněte, není to paráda?

Témata článku: Ostatní, SMS

12 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Andrais 17. 7. 2001 18:59:48
    Zdravíčko, nevíte někdo náhodou, proč už asi 2 měsíce nefunguje posílání...
  • Petr Broža 17. 7. 2001 18:59:48
    Buď nainstalujete ICQ 2000 přes 99, kontakt list se automatikcy...
  • Aleš 17. 7. 2001 18:59:48
    Poslete mi prosim postup jak dostanu z ICQ 99b kontakt list do ICQ 2000....
Určitě si přečtěte

Dárcovské SMS vycházejí z módy. Neziskovkám vadí anonymita

Dárcovské SMS vycházejí z módy. Neziskovkám vadí anonymita

23.  4.  2017 | E15.cz , Čabanová Adéla | 39

Štědrý den u operátorů: více přenesených dat a MMS, volalo se jako v běžnou sobotu

Štědrý den u operátorů: více přenesených dat a MMS, volalo se jako v běžnou sobotu

** Hlasový provoz na Štědrý den se výrazněji nelišil od běžného víkendu ** Klesá počet odeslaných SMS ** Jejich úlohu přebírají sociální sítě, messengery a částečně MMS

28.  12.  2016 | Láska Jan | 18

Cenzura na Kubě: operátor blokuje SMS zprávy se „špatným“ obsahem

Cenzura na Kubě: operátor blokuje SMS zprávy se „špatným“ obsahem

V posledních měsících se zprávy z Kuby nesly spíše v optimistickém duchu. Vláda prezidenta Raúla Castra údajně směřuje k uvolňování přísného komunistického režimu, na ostrově přistávají letadla a lodě plné turistů, státy po celém světě plánují otevírání svých zastupitelství. Značně v rozporu je pak s danými událostmi zpráva, se kterou přišel kubánský blog 14ymedio.com. Podle něj mobilní operátor Cubacel na popud vlády úmyslně cenzuruje SMS zprávy.

10.  9.  2016 | Tryner Miroslav | 20


komerční sdělení

Komerční sdělení