iDOT – nové jméno pro Everex

Zpráva, že Everex skončil s výrobou PDA, mnohými citelně otřásla. Naštěstí jen firma Everex začala PDA vyrávět pod novou značkou.
iDOT – nové jméno pro Everex
Zpráva, že Everex skončil s výrobou PDA, mnohými citelně otřásla. Naštěstí se jen firma Everex přestala pod PDA podepisovat, začínají se totiž vyrábět pod značkou iDOT.com. Existovaly dvě firmy Everex – jedna v USA, druhá na Tchajwanu. Americký Everex se přestal v PDA angažovat a přenechal jejich výrobu tchajwanské pobočce. Ta se navíc osamostatnila a přeměnila v novou firmu s názvem iDOT.com. Na webu ještě najdete snímky starých Everexů, v textu jsou však již označovány jako iDOT Freestyle a nikoli Everex Freestyle.

Co se týče dodávek do republiky, objednávky byly potvrzeny a Everexy (iDOTy) k nám určitě dorazí na předvánoční trh. Kontinuita z hlediska distribuce a servisu tedy u nás zůstane zachována. Nebyly opuštěny plány na barevný Everex, který je nyní představován jako iDOT Freestyle 540. Jediná změna pro příznivce Everexů je tedy v tom, že již nebudou procházet stránky na freestyle.everex.com a budou se muset přeorientovat jinam. Někomu bude možná vadit, že jeho Everex teď vyrábí nějaká firma na Tchajwanu, on se tam ale vyráběl již předtím, pouze se tato výrobní divize osamostatnila.

Everex viditelně nebyl spokojen s výsledky své PDA divize a od jejího osamostatnění si slibuje vyšší pružnost a schopnost rychlého zavádění inovací. Everexy jsou pro mnohé z nás synonymem počítačů do dlaně s Windows CE, je tedy dobře, že celý vývoj a výroba nebyly hozeny do stoupy a pojede se dál.

Váš názor Další článek: Visor mimo USA až příští rok

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Jméno, Everex, Nové jméno

Určitě si přečtěte