iGET Blackview GBV5500 je cenově dostupný outdoorový smartphone s duálním foťákem

Česká značka iGET posílá na trh další cenově dostupný odolný smartphone. iGET Blackview GBV5500 navazuje na model GBV4000, přináší lepší výbavu, elegantnější design, modernější protáhlý displej a dokonce i duální fotoaparát. Prodávat se začne na konci března za 3 299 Kč.

Telefon má typický „obrněný“ design s pogumovaným povrchem, ale přináší v rámci outdoorového segmentu i trochu elegance – je to zejména díky zaoblení některých hran a osazením širokoúhlého 5,5palcového IPS HD+ displeje s poměrem stran 18 : 9. Samostatná tlačítka pro ovládání systému zmizela a je otázkou, jak se s tím vyrovnají zákazníci, kteří s telefonem často manipulují v rukavicích.

GBV5500 vyhovuje stupni krytí IP68 proti vniknutí prachu a vody, a splňuje i americkou armádní normu 810G. Displej chrání sklo Gorilla Glass 3. Hardware odpovídá nutnému minimu pro běh plnokrevného Androidu 8.1 Oreo, tzn. čtyřjádrový procesor Mediatek MT6580 a 2 + 16 GB paměti. Tu je možné rozšířit pomocí karty. Duální zadní fotoaparát nabídne rozlišení 8 + 0,3 Mpx, baterie dostala kapacitu 4 400 mAh. Telefonu schází NFC a bohužel nepodporuje LTE sítě, což je jeho největší slabina.

Váš názor Další článek: Čím víc objektivů, tím lepší snímky? Proč chceme fotoaparáty s několika čočkami

Témata článku: iGet, IP68, Smartphony, Fotoaparát, Nákup a ceny, Gorilla Glass, Design, MIL-STD 810, Zvýšená odolnost, Outdoor, Vodotěsnost, Voděodolnost, Foťák, Ovládání systému, Displej, Telefon


Určitě si přečtěte