IKEA se naplno pouští do chytré domácnosti. Nabídne levnou chytrou zásuvku

Chytrá domácnost je trend, který si IKEA nehodlá nechat uniknout. Už prodává chytrá světla Trådfri, která jsou kompatibilní se systémy HomeKit, Google Assistant a Alexa, a od října plánuje rozšířit nabídku o chytrou zásuvku. Alespoň podle švédského serveru Teknikvecken.

Zásuvka bude součástí produktové série Trådfri, která aktuálně obsahuje jen světla, a podle snímku z interní databáze IKEA se podobá konkurenčním produktům. Výrazně se ale odliší cenou, má vyjít na 99 švédských korun, tedy zhruba 240 Kč. Ve společném balení s ovladačem má stát 360 Kč.

To je výrazně levnější než drtivá většina konkurence. Pokud člověk shání produkt spolupracující pouze se systémy Googlu a Amazonu, tak sežene i v této cenové kategorii (byť těsně), ale jakmile požaduje podporu HomeKit, už je nutné připlatit.

IKEA poslední měsíce pracuje na více technologických projektech. Nabízí například i levný bezdrátový reproduktor, který se setkal s nadšenými recenzemi a s firmami Sonos a Teenage Engineering pracuje na dalších, pokročilejších reproduktorech.

Takhle pracují chytrá domácí světla IKEA:

Diskuze (13) Další článek: Motorola Razr by se mohla vrátit jako skládací smartphone. Patent naznačuje řešení

Témata článku: Spekulace, Internet věcí, Chytrá domácnost, Chytré věci, IKEA, Konkurenční produkt, Domácnost, Světlo, Švédský server, Interní databáze, Technologický projekt, Chytrá zásuvka, HomeKit, Zásuvka, Reproduktor, Cenová kategorie, Alexa