INFOGRAFIKA: Jak si vedou výrobci v jednotlivých světových regionech? Asie nemá jasného vítěze

INFOGRAFIKA: Jak si vedou výrobci v jednotlivých světových regionech? Asie nemá jasného vítěze

Na Mobilmanii sledujeme nejrůznější statistiky a analýzy prodeje smartphonů. Ta od agentury Counterpoint Research je zajímavá v tom, že přináší pohled na tržní podíl jednotlivých výrobců podle světových regionů. Jednoduše – co se líbí v Evropě, nemusí se líbit v Asii, ale protože Asie má nejvíc obyvatel, její prodejní výsledky pak hodně ovlivní globální statistiku.

Na druhou stranu podrobnější zpracování výsledků podle regionů má za následek, že analýza Counterpointu přichází vždy o něco později, a tak nyní zapomeňme, že Huawei už předstihl Apple a je světová dvojka, a vraťme se v čase do prvního čtvrtletí 2018. Právě za období letošního ledna až března hovoří čísla v následující infografice.

Zajímavý je pohled zejména na asijský trh (marketingově chápáno Asie bez zemí Blízkého východu a Ruska), který nemá jasného vítěze. O první příčku se perou rovnou čtyři výrobci (Huawei, Xiaomi, Samsung, Oppo) a jen s relativně malým odstupem následuje Apple. Ten je naopak jasnou jedničkou doma v Americe (USA + Kanada).

Ve zbývajících třech hlavních regionech (Latinská Amerika, Evropa + Rusko, Afrika + Blízký východ) se nejvíc prosazuje Samsung. V rámci Evropy zaujme silná pozice Xiaomi (4. místo) a rostoucí obliba Nokií výrobce HMD Global (5. místo). Američané mají ještě stále raději čínské ZTE než domácí, ale vlastně také čínskou Motorolu (vlastníkem je Lenovo). Druhá část infografiky zahrnuje i prodané „hloupé“ telefony, tzn. smartphony plus obyčejné telefony dohromady.

Klepněte pro větší obrázek

Váš názor Další článek: Fortnite už můžete mít na Samsungu, všichni ostatní se dočkají za tři dny

Témata článku: Smartphony, Hospodaření a finance, USA, Statistika, Rusko, Analýza, Infografika, Kanada, Counterpoint, Evropa, Region, Blízký východ, Afrika, Asijský trh, První příčka, První čtvrtletí, Silná pozice, Counterpoint Research, Druhá část, Světový region, Jasný vítěz, Malý odstup, Hloupý telefon, Obyčejný telefon, Následující infografika


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

** 6,5" displej nemusí nezbytně znamenat nepoužitelně velkou plácačku ** Výbava nezklame, až na zastaralý microUSB konektor ** Zásadní inovace nečekejte, ale ve střední třídě to (zatím) nevadí

Martin Herodek | 60

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

** Konec teorie, často skloňovaná eSIM se v ČR konečně dostává do praxe ** eSIM jsme si poprvé vyzkoušeli u LTE verze hodinek Samsung Galaxy Watch (46mm) ** Jak eSIM vypadá, a jak probíhá její samotná „instalace“?

Martin Chroust | 45

RECENZE: Sony Xperia XZ3 — Japonci jsou zpátky v extralize

RECENZE: Sony Xperia XZ3 — Japonci jsou zpátky v extralize

** Sony výrazně zmodernizovalo vlajkový model ** OLED displej patří mezi nejlepší na trhu ** Opět se zlepšil i fotoaparát

Jan Láska | 102